World Puan Kullanılan Siteler 2023 Güncel

World puan kullanılan siteler genellikle kart kullanıcıları tarafından özellikle sene sonu yaklaşırken cevabı merak edilen konular arasında yer almaktadır. Pek çok sayıda insan, her gün kredi kartı aracılığı ile alışveriş yapıyor. Özellikle kredi kartı kullanımlarının hat safhaya ulaştığı günümüzde; kullanıcılar kartlarındaki puanları kullanabileceği alanları merak ediyor. World puanların en çok harcandığı başlıca sektör grupları; World puan geçen alışveriş siteleri, marketler ve akaryakıt istasyonları olarak listelenmektedir. Bunlara paralel olarak, Word Puan kullanılan turizm ve seyahat acenteleri de yine sık tercih edilen alanlardan olmaktadır.

World Puan kullanılan internet siteleri 2023 ve diğer tüm geçerli alanlar hakkında bilgi sunduğumuz yazımıza başlıyoruz. World kart sahibi olanlar, kartları ile yaptığı harcamalar esnasında biriken puanlarını; World üye işyerlerinde kullanabiliyorlar. Genellikle aynı yıl geçerliliğini koruyan bu puanların çoğunlukla kullanımlara ağırlık verildiği dönemler ise; yılın son çeyreği olan kasım-aralık ayı olmaktadır.

World puan kullanılan siteler 2023 içerisinde; para yerine geçen puanlar ile harcamalar yapılabiliyor. Kazanılan 2 puan, üye işyeri için bir kuruş değerinde olur. Buna bir örnek olarak; herhangi bir üye işyerinden 10 lira değerinde ürün almak istiyorsanız, toplam 2000 World Puan biriktirmeniz gereklidir.

World Puan geçen yerler 2023 listemizin içerik detaylarına geçiş yapmadan önce, Akbank’a ait bir kredi kartınız da mevcutsa, Maxi Puan Geçen Yerler içeriğimize de göz atmak isteyebilirsiniz. Her kredi kartının puan sistemi ve harcama noktaları farklı olduğu için, her kart türünde ayrı bir araştırma yapılmalıdır. Hangi Banka bünyesinde, tüm kredi kartlarının güncel puan harcama noktaları ayrı başlıklar halinde sizlere sunulmuştur.

World Puan Kullanılan Siteler

World puan kullanılan siteler bu puanların harcama noktaları olarak en çok tercih edilen alanların başında gelmektedir. Anlaşmalı olan tüm üye işyerlerinden, biriktirmiş olduğunuz World puanları, hızlıca ve kolaylıkla kullanabilirsiniz. Bu duruma istisna olarak çevrimiçi alışveriş sırasında ‘ödemeler için banka puanı ve TL birlikte kullanılamaz’ ibaresi yer alıyorsa, internet sitesinde kredi kartı puanlarını geçmediğini anlayabilirsiniz. Bunun dışında genellikle World puan kullanılan siteler 2023 kapsamında, global alışveriş siteleri başta olmak üzere, birçok kurumsal sitelerden oluşmaktadır.

World Puan geçen siteler, kendi aralarında çeşitli sınıflara ve sektör farklılığına ayrıldığından dolayı; bizlerde ayrı ayrı sektörler olarak bunu listeledik. Bu şekilde sürekli olarak listeyi güncel tutabiliyoruz ve her alanda WorldPuan kullanılan siteler listesini güncel haliyle buradan bulabiliyorsunuz.

World puan kullanılan siteler 2023 listemiz içerisinde, en çok kullanılan sektörler başlıca şu şekilde listelenmektedir;

 • World Puan kullanılan alışveriş siteleri,
 • WorldPuan Geçen Teknoloji ve Beyaz Eşya Siteleri
 • World Puan kullanılan giyim, takı, kuyumcu ve seyahat siteleri,
 • World Puan geçen uçak ve otobüs firmalarına ait siteler

World Puan kullanılan siteler, en çok bu alanlarda tercih edilmekte olup, belirtilen platformlara ek olarak küçük alışveriş siteleri de mevcuttur. Özellikle tedarik konusu zor olan ürünlerin yer aldığı alışveriş siteleri, World Puan harcaması yapılan bir diğer büyük internet siteleri arasında yer almaktadır.

World puanlar, birçok banka üzerinde aktif olarak kullanıldığı için, harcama alanı ile müşteri kitlesi bir hayli yoğun olmaktadır. Türkiye’de aktif olarak World kart kullanan bankalar şu şekilde listelenmektedir;

 • Yapı Kredi Bankası
 • Vakıfbank
 • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)
 • Anadolu Bank
 • Albaraka Türk Bankası

Belirttiğimiz bankaların sağlamış oldukları kredi kartlarının tamamı World kart sınıfına girmektedir. Bu kartların hepsinde anlaşmalı olunan harcama noktaları aynı olmakla beraber, bankadan bankaya değişiklik gösteren üye iş yeleri de yoktur. Yani bu bankalardan herhangi bir tanesinden kredi kartı aldıysanız, World puan kullanılan siteler üzerinden hepsiyle alışveriş harcamaları yapabilirsiniz.

World Puan Kullanılan Alışveriş Siteleri

World puan geçerli alışveriş siteleri, her alanda global hizmet veren pek çok kurumsal büyük platformları kapsamaktadır. Özellikle en çok adından söz ettiren sitelerin tamamında World Puan kullanımının geçerli olduğunu söylemek istiyoruz. World puan kullanılan alışveriş siteleri kendi sınıflarına göre alt kısımda listelediğimiz şekilde oluşmaktadır.

World Puan kullanılan alışveriş siteleri 2023 temel olarak yukarıdaki firma ve sitelerden oluşmaktadır. Peki kredi kartı ile puan kullanımının avantajları nelerdir? Günümüzde kredi kartı para yerine sıklıkla kullanılan bir ödeme biçimidir. Bu nedenle bankalar, yoğun harcamaların kendi bünyelerinde yapılması için çeşitli puanlar sunar.

Müşterilere sunulan bu puanların olumlu tarafları kullanışlı olmalarını sağlar. Örnek olarak kredi kartı alışverişinde alışveriş çeşidine göre puan ya da mil kazanılması başlıca olumlu tarafıdır. Üye işyerinden alışveriş yapıldığı takdirde mil ve puan kazanımının arttığı bilinmelidir. Ayrıca mil ve puanları üye olan işyerleri ile birlikte üye İnternet sitelerinden de yapılması söz konusu olur.

World Puan Kullanılan Alışveriş Siteleri Güncel Liste
World Puan Kullanılan Alışveriş Siteleri Güncel Liste

Puan kullanımı dışında doğrudan mil puanı verildiyse uçak bileti alanında değerlendirilebilir. Kredi kartı kullanımlarının her geçen gün yoğunluk kazanması bankalarda rekabet unsurunu ön plana çıkarmıştır. Bu nedenle çeşitli puanların ve avantajların sunulması söz konusudur. Kullanıcılar kendilerine en uygun gelen banka ile çalışmakta ve puan kullanımını hedeflemektedir.

Bankalardaki müşteri çekme amacı doğrultusunda bankacılık işlemlerinde bazı köklü değişiklikler meydana getirilmesi amaçlanmıştır. Aslında hedef bankaya daha fazla müşteri kazandırmaktır. Bunun için müşteriler de kendilerine uygun olan puan sistemine göre hareket eden bankalarda çalışmayı tercih ediyor.

Kredi kartlarının kampanyaları her ay güncellenmekte ve kampanyaya katılan banka müşterileri alışverişlerinde kullanmak için puan kazanmaya devam etmektedir. Genellikle kampanya oluşturulurken belli bir harcamanın sağlanması da bankalar tarafından amaçlanır. Eğer belirli bir ödeme sisteminiz varsa ve zaten devamlı o miktarda ödeme yapıyorsanız kampanyalara katılmanız mantıklı olacaktır.

World Puan Kullanılan Marketler 2023

World puan kullanılan marketler 2023 harcama yapmak isteyen müşterilerin merak ettiği bir başka içeriktir. World puan ile alışveriş yapılırken A101, şok ve Migros şubelerinde işlem yapabilirsiniz. Puan kazanma koşulları bankanın sunduğu kampanya göre değişiklik gösterir. Kredi kartı kullanımı ve harcama sözü ile genelde bankalar tarafından puan sunulur.

Bankalar tarafından verilen kredi kartı kampanyaları arasında genellikle en yoğun şekilde tercih edilen harcama sözü ile verilen puan biçimidir. Eğer düzenli yaptığınız ödemeleri bu alanlara taşırsanız belli bir miktarda kampanyadan faydalanabilirsiniz.

World puan kullanılan siteler ile birlikte puanların geçtiği marketlere değindik. Bunlardan bazıları olan GittiGidiyor, Hepsiburada ve N11 gibi siteler aracılığıyla pek çok ürün en kısa sürede ulaşmak ve puan kullanmak mümkün.

world puan kullanilan marketler
World Puan Kullanılan Marketler

Örnek olarak GittiGidiyor üzerinden World puan harcaması yapılmak istendiğinde sepete eklenen ürünlerin satın alma aşamasındayken logosu taşıyan kredi kartı bilgilerinin girilmesi ve alt bölümde çıkacak olan kullanılabilir world puanlarının seçilmesi ile ilgili tutar puandan düşülür.

Aynı şekilde Hepsiburada üzerinden alışveriş yapılırken ödeme sayfası kısmına gelindiğinde World logosu taşıyan kredi kartı bilgileri girilir ve ekranın altında puan kullanma kısmı işaretlenir. Bu sayede puandan alışveriş miktarı düşülür. World Puan geçen yerler ayrıntılarına değindiğimiz yazımızın sonuna geldik. Worldpuan kullanımları ayrıntıları için bankanızla iletişime geçebilirsiniz.

World Puan Kullanılan Mağazalar ve Kuyumcular

World puan harcamaları sosyal yaşam alanlarında en çok marketler ve mağazalar üzerinde harcanmaktadır. Buna bağlı olarak, takı ve kuyumculuk sektöründe yine bu puanlar kullanılarak alışverişler yapılabilmekte. Özellikle altın ve takı anlamında fiyatların her geçen gün artması, kuyumculuk sektöründe bu puanlar kullanılarak alınan altınların yatırım olarak bir çok vatandaş tarafından tercih edildiği yine bilinmektedir. Burada yatırım tavsiyesi vermediğimizi özellikle belirtmek isteriz. World puan kullanılan mağazalar listesi ise şu şekilde yer almaktadır;

 • Nike, ColinS, Adidas, Puma
 • Loft, Sarar, Armani, Damat
 • Derimod, Kiğılı, Collozione, Sarar
 • Antınbaş, Antun Gold

World puan kullanılan siteler 2023 içerisinde, bu listemizde belirtmiş olduğumuz mağazların resmi internet adresleri de ayrıca bulunmaktadır. Belirtmiş olduğumuz büyük firmaların yanı sıra, pek çok bölgesel ve ile bağlı bir çok küçük mağazalar içerisinden de World puanlar ile harcama yapabilirsiniz.

World Puan Kullanılan Benzin ve Akaryakıt İstasyonları

World Puan geçen akaryakıt istasyonları, Türkiye’de büyük şirket olarak görülen tüm benzinlikleri kapsıyor diyebiliriz. Ayrıca World puan harcamaları, belirtmiş olduğumuz anlaşmalı akaryakıt istasyonlarının market harcamalarında da kullanılabilmektedir. Bir liste halinde World Puan geçen benzin istasyonları şirketlerinden bahsetmemiz gerekirse;

 • Opet, Petrol Ofisi
 • Shell, BP
 • Aygaz Otogaz
 • Axess Chip Para Geçen Yerler

Türkiye’de hizmet veren benzin istasyonları olarak bu şirketler World Puan Kullanılan Benzin İstasyonları 2023 listesi olmaktadır. Son dönemlerde akaryakıt fiyatlarına yapılan zamlar ile birlikte, World puan kullanımları bu alanda da artış göstermektedir. World puan kullanılan siteler bazında yaşanan yoğunluğun bir benzerini 2023 yılı içerisinde akaryakıt sektöründe yaşanması yine ön görüler arasında olmaktadır.

World Puan Geçerli Otobüs Uçak ve Tatil Firmaları

World puan geçen otobüs firmaları ile uçak ve tatil acentaları da özellikle ilkbahar ve yaz aylarında yoğun olarak tercih edilmektedir. Bir çok global seyahat firması yine Yapı kredi world kart ile anlaşmalı üye iş yerleri arasında bulunmaktadır.

World puan geçen uçak firmaları ve otobüs ile tatil acentaları şu şekilde listelenmektedir;

 • FlyPgs (Pegasus Hava Yolları)
 • Turkish Airlines (Türk Hava Yolları)
 • Anadolu Jet
 • ETS Tur
 • Tatil Sepeti
 • Tatilbudur
 • Tatil.com
 • Biletal

World puan kullanılan seyahat acenteleri ve yolculuk firmaları bu şekilde sınıflandırılmıştır. 2023 kapsamında bu şirketlerin tamamında World puan harcaması yapabilir ve biriken puanlarınızın tamamını kullanabilirsiniz. World Puan kullanılan siteler arasında bu belirttiğimiz şirketlerin resmi internet siteleri de ayrıca bulunmaktadır.

World Puan Kullanılan Siteler – Sık Sorulan Sorular

World puan kullanılan siteler arasından çok sık sorulan bazı soruların yanıtlarını da yine sizler için araştırdık. Bu belirttiğimiz maddeler dışında sizlerin de konuyla ilgili soru ya da önerileriniz mevcutsa, içeriğimizin alt kısmında bulunan yorum bölümünden bizlere görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

World Puanları Nerede Kullanabilirim?

World puan harcamalarınızı, mevcut anlaşmalı tüm üye iş yerleri üzerinden yapabilirsiniz. Güncel olarak World puan kullanılan siteler, marketler, mağazalar, kuyumcular ve akaryakıt istasyonları yine içeriğimizin başlıklarında ayrı ayrı açıklanmıştır. Ayrıca World puan harcamaları, Türkiye’nin en büyük alışveriş sitelerinin tamamında yapılabilmektedir.

Trendyol’da World Puan Kullanılıyor mu?

Ülkemizin en büyük 3 alışveriş sitelerinden bir tanesi olan Trendyol, World puan kullanılan siteler arasında yer almaktadır. Sizlerde Trendyol üzerinden yapacağınız alışverişler için, biriktirmiş olduğunuz World puanlarınızı kullanabilirsiniz. Ayrıca Trendyol ile beraber, diğer tüm büyük kapsamlı online alışveriş platformları üzerinden Worldpuan ile harcama yapmanız mümkün olmaktadır.

Yapı Kredi Puanları Hangi Sitelerde Kullanılır?

Yapı Kredi puanları yani World puanlar, bankanın anlaşmalı olduğu; alışveriş siteleri, giyim ve takı mağazaları, seyahat ve uçuş firmaları, tatil acentaları ve akaryakıt benzin istasyonları üzerinden kullanılabilmektedir. Bu açıkladığımız üye iş yerlerinin tam listesi yine içeriğimizin detaylarında ayrı başlıklar halinde sizlere sunulmaktadır.

A101’de World Puanlar Geçiyor mu?

A101 marketler, World puan harcaması yapabileceğiniz anlaşmalı üye işyerleri arasında yer alır. Hangi A101 marketine girerseniz girin, World puan harcamalarınızı bu marketler üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. A101’de World puan kullanılıyor mu konusunda 2023 yılı için evet geçerli yanıtını verebiliriz.

World Puan kullanılan siteler ve marketler içeriğimizin burada sonuna geldik. Yeni bir anlaşma yapılması ve bu listeye yeni firmalar eklenmesi durumunda, bizler de içeriğimize bu site ve şirketleri ilave edeceğiz. Şu an için world puan kullanılan siteler 2023 güncel listesi bu şekilde sunulmaktadır.