Tesettür Makyajı Nasıl Olmalı? 

Kapalı kadınların her zaman sıkıntı yaşadıkları konu makyajın ne boyutlar da yapılması gerektiğidir. Özel günlerde sürekli olarak yapılan makyaj, farklı kategoriler de yapılabilir. Tesettürlü kadınların her zaman merak ettiği Tesettür Makyajı Nasıl Olmalı? Kafalar da her zaman soru işareti bırakmaktadır. Tesettür kıyafet tercih edenler günlük olarak hafif ve doğal makyajlar tercih edebilir. 

Kadınlar Her zaman güzel kıyafetler giymek ve güzel görünmek isterler. Genellikle tesettür kıyafetleri tercih edilirken, kıyafetlerin uyumuna dikkat edilir. Genellikle tesettürlü bayanların kullandıkları eşarp ve şallardan dolayı yüz hatlarına uygun olan makyajları tercih etmelidir. Dinimize göre kadınların süslenmeleri ve makyaj yapmaları uygun değildir. 

Tesettürlü kadınlar genellikle makyaj yaparken, yüz hatlarına yakışacak makyaj çeşitlerini tercih ederler. Cilt sorunlarını kapatmak için genellikle tesettürlü bayanlar doğal bir makyaj uygulaması tercih ederler. Özellikle kusursuz bir cilt için, cildin oldukça temiz olmasına dikkat edilir. Cildinizin temiz olması durumun da makyajınız pürüzsüz olacaktır. Sizlerde Tesettür Makyajı Nasıl Olmalı? Konularında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Doğal Tesettür Makyajı  

Genellikle kadınların ilk sırada tercihi makyaj, bakımlı görünmelerine yardımcı olacaktır. Özellikle tesettürlü kadınlar makyaj yaparken bazı durumlara dikkat edilmesi gerekir. Genelde renkli başörtüler ve eşarplar tercih eden kadınların, renkli far kullanmamaları gerekmektedir. Far kullanmak isteyen kadınlar, kullanacakları far renklerine dikkat etmek zorundadırlar. Cilt tonuna yakın olan far renklerini tercih edebilirsiniz.

Kapalı kadın makyajı nasıl yapılır
Kapalı kadın makyajı nasıl yapılır

Cildinize yakın renkler her zaman doğal bir görünüm katacaktır. Farın yoğun olarak kullanılması doğal görünümden uzaklaşmanıza neden olacaktır. Böyle olunca ilgi çeken bir yüze sahip olursunuz. Tesettürlü kadınların bu şartlarda olması uygun olmaz. Daha hafif ve doğal sıradan makyaj tercih etmeniz gerekmektedir. Doğal Tesettür makyajı ile tesettür makyajı nasıl olmalıdır? Konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Özel Günlerde Tesettür Makyajı  

Tesettürlü kadınlar bazı günlerde, şık olmalı ve güzel olmalıdırlar. Özel günlerde tesettürlü kadınların yapacağı makyaj da farklı olmalıdır. Özel günler de tercih edilecek makyaj her zaman sade ve doğal olmalıdır. Kapalı bayanların iddialı makyajlardan kaçınması gerekmektedir. Aksi halde doğal görünümden uzaklaşacaktır. Ruj tercih edilirken, sade renklerde ruj tercih edebilirsiniz. 

Tesettür ten rengi makyaj nasıl yapılır
Tesettür ten rengi makyaj nasıl yapılır

Eyeliner tercihi ise kalın veya ince olabilir. Makyajın daha sade olmasından ötürü eyeliner daha baskın olmalıdır. Eyeliner ile şık ve özel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Makyajınızı da farklı kombinler ile tercih etmeniz gerekir. Böylece makyajınız, kıyafetleriniz ile uyum içinde olacaktır. Allık tercihi yaparken de doğal görünüm sağlayan tonlar tercih edebilirsiniz. 

En Güzel Makyajın Sırrı Tebessüm  

Tesettürlü bayanların genellikle sorun yaşadığı makyaj konusudur. Makyaj yaparken aşırı olmasından çekinirler. Aşırı tarzda makyaj genel olarak tesettürlü bayanların abartılı ve doğal görünümden uzak olmasına neden olacaktır. Cilt sorunu yaşayan bayanlar, ciltlerinde bulunan izleri hafif bir kapatıcı tercih ederek kapatabilirler. Aksi halde cilt sorunu bulunmayan bayanlar kapatıcı kullanmamaları gerekmektedir. 

Türbanlı kadın makyajı
Türbanlı kadın makyajı

Tesettürlü kadınlar özel günlerde hafif pudra veya kapatıcı tercih edebilirler. İlk olarak cildiniz temizlenmelidir. Daha sonra uygun renklerde kapatıcı tercih edilir. Kapatıcı sonrası hafif pudra tercih edilerek makyajınız kusursuz olacaktır. Ayrıca Özel davetleriniz veya sıradan makyajlarınız için gün içinde akmayacaktır. Makyaj sabitleme sayesinde tekrar makyaj tazelemenize gerek kalmayacaktır.  

Ayrıca göz makyajlarınız da günlük olarak hafif bir makyaj olabilir. Kahve renk eyeliner, hafif renkte göz kalemi tercih edebilirsiniz. Kadınların en özel makyajı güzel bir tebessüm olacaktır. Tebessüm hem şık bir görünüm verecek hem de güzel görünmenize yardımcı olacaktır. Merak edenler için tesettür makyajı nasıl olmalıdır? Hakkında bilgi verilmiştir. 

RESİM GALERİSİ

Yorum yapın