2023 Sonbahar Kış Oje Trendleri

Tırnakları güzelleştirmenin yolu birbirinden çeşitli şekilleri bulunan ojeler ile tırnakları renklendirmekle başlıyor. Kadınların kişisel bakımda en çok zamanını alan yer  de tırnaklar oluyor.İşte, ofiste, kafede, sonbahar trendi olan ve kombinlerinize uygun rengarenk  tırnaklar için 2023 Sonbahar Kış Oje Trendlerini derliyoruz.

Bu yıl ki  Sonbahar/Kış sezonunda oje  trendlerinden bahsetmeden önce modellerine göz atıyoruz. Öncelikle törpü çeşitlerinden bahsediyoruz.

Tırnak Uzunluğu ve şekilleri nasıl olmalı?

Günümüzde bir çok tırnak şekli göze çarpsada hepsinin moda olması elbette mümkün gözükmüyor. Bu sezon klasikleşen kısa ve uzun modellerin yanı sıra orta uzunlukta sivri tırnak modası trendi yükseliyor. Öne çıkanlarda ise:

– Orta Boy Badem tırnaklar
Badem görüntüsünü andıran bu tırnak şekli, Özellikle çalışan kadınlar için pratik ve zarif özelliği ile dikkat çekiyor. sonbahar kış 2023 tırnak trendleri arasında çok sayıda Göreceğimiz tırnak şekilleri arasında yer alıyor.

Mat kahverengi badem tirnaklar
Mat kahverengi badem tirnaklar

– Uzun Stiletto Tırnaklar
İddialı bir stil arayanlar için Uzun Stiletto Tırnaklar çok uygun gözüküyor. Birçok ünlünün de seçimi bu manikür modeli oluyor.  Günlük olarak kullanımı pek kolay  olmasa da,  genellikle davetlerde kullanılıyor ve etkileyici sonuçlar doğuruyor.

Mat siyah Stiletto tırnak modelleri
Mat siyah Stiletto tirnak modelleri

– Oval tırnak
Tüm tırnak yapılarına uygun olması sebebi ile en sık gördüğümüz manikür modeli olarak biliniyor. Yapımının pratik olması ve kadınsı görüntüsü ile dikkat çekiyor.

Parlak kırmızı oval tırnak modelleri
Parlak kirmizi oval tirnak modelleri

– Orta Boy / Balerin Tırnaklar
2023 Sonbahar Kış Oje Trendleri arasında bir çok renk ve desen-şekil ve obje kullanıldığı için en uygun manikür modeli gözüküyor.  Bunun Sebebi ise  tırnakların şekli ve uzunluğu desenlerde yeterli tırnak alanı

Desenli balerin tırnak modelleri
Desenli balerin tirnak modelleri

bulunmasını sağlıyor.

2023 Sonbahar/Kış sezonu oje renklerine göz atıyoruz. Gardıropları kaplayan sonbahar temalı kahve ve turuncu tonları tırnak modasında da kendilerini hissettiriyor. Bunun yanı sıra pastel renklerden ziyade ara tonlar da bu sezon gönlümüzü çalmayı başarıyor.

Renk Detayları

–  Bu yıl ki Sonbahar/Kış sezonunda ojeler renk akımına uğruyor. Pul, sim, payet detayları adeta  geceyi  gündüze karıştırıyor.

– Hepimize biraz kasvetli ve ciddi görünse de karanlık renkler yine sezonun favorisi olarak gösteriliyor.

– Osmanlı havası bu sezon da bizimle beraber, renklerde saray ihtişamı neon abartısıyla şaha çıkıyor.

– Hızla azalan ısı derecelerinden gri tonları da nasibini alıyor.

– Göz alıcı florasan renkler de sezona yön veriyor.
Ojeler sürünce güzel ama çıkmaya başladıkları zaman neler oluyor? Sezonun bir diğer göz alıcı trendi kalıcı oje imdada yetişiyor.

Kalıcı Oje Nedir?

Kalıcı oje yoğun temposu olan kadınların kurtarıcısı oluyor. Yoğun tempo nedeniyle yıpranan ojeler silinip tekrar sürülürken çok zaman alıyor.  Fakat kalıcı oje; tırnakta uzun süre yıpranmadan kalıcılığını koruyan bir oje uygulaması olarak göze çarpıyor.  Kalıcı oje ile tırnaklarda bakımlı ve düzgün bir görünüm elde ediliyor.

Kalıcı oje evde uygulanır mı?

Kalıcı oje uygulaması  özel makineler ile yapılıyor bu sebeple evde yapmanız mümkün gözükmüyor.

Kalıcı Oje Nasıl Uygulanır?

Önce tırnağa  istenilen şekil veriliyor daha sonra tırnaklar matlaştırılıyor. Sırası ile baz uygulaması yapılıyor, ardından oje sürme işlemine geçiliyor,  tırnaklar 1 dakika kadar UV ışığında bekletiliyor. Uv uygulamasının ardından ellerinizi rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

Kalıcı Oje Ne Kadar Dayanır?

Kalıcı oje; doğru kullanılırsa yaklaşık olarak 1 ay süre ile kalıcılığını koruyor

Kalıcı Oje Zararlı Mıdır?

Kalıcı oje uygulanır iken malzemeler tırnağa zarar vermeyen ürünlerden seçiliyor. Ve kullanılan ürünler tırnaklarınızın hava ve su ile temasını önlediği için  tırnaklarınıza zarar vermiyor.

RESİM GALERİSİ

Yorum yapın