Puantiyeli Tesettür Elbise Modelleri

Puantiyeli tesettür elbise modelleri, şıklık ve rahatlık için vazgeçilmez bir tercihtir. Puantiyeli elbise hem günlük hem de bir davette rahatlıkla kullanılabilecek çeşitliliklere sahiptir. Şifon ve tül olmak üzere iki üretimi vardır.

Puantiyeli Şifon Elbise Tesettür

Şifon oldukça ince bir kumaş çeşididir. Şifon üretiminde ipek kullanılır ve bu üretimi sayesinde elbiselere zariflik katmaktadır. Puantiyeli tesettür elbiselerinin üretiminde sıklıkla şifon tercih edilir. Yaz mevsiminde, bahar aylarında puantiyeli şifon elbiseler rahatlıkla tercih edilebilir. Üretiminde şifon olması giyecek kişinin, elbisenin içinde kendisini rahat ve ferah hissetmesini sağlayacaktır. Şifon elbiseler transparan bir görünüme de sahiptir fakat tesettür açısından transparan görüntü uygun değildir. Puantiyeli şifon elbise tesettür modellerinde bu transparanlık uygun bir dikim ile kapatılır. Ayrıca şifon, üretimi itibariyle ucuz bir kumaş olma özelliği taşır. Şifon kumaş, şık bir tarz ve bütünlük sağlarken aynı zamanda uygun bir fiyat sunmaktadır. Puantiyeli şifon elbiseler modelleri çeşitlilik gösterir. Farklı renklerde, farklı modellerde olabilir. Kuşaklı ve daha dar modellerin yanında geniş kesim olanları da bulunur.

Mavi puantiyeli tesettür uzun elbise modelleri

Tesettür Puantiyeli Elbise Kombinleri

Puantiye elbiseler, kişinin kombinine göre tamamen şık bir görünüm alabilir ya da daha günlük bir tarzı yakalayabilir. Tesettür puantiyeli elbise kombinleri iki şekilde yapılabilir. Klasik bir tarz için elbisenin altına ayakkabı olarak topuklu tercih edilebilir. Alçak veya yüksek topuk fark etmeksizin topuklu ayakkabı, elbiseyi daha seçkin ve şık gösterecektir. Elbisenin puantiye desenleri olmasından ötürü ayakkabının düz bir renk seçilmesi önemlidir. Aynı şekilde çanta seçimi de ayakkabı seçimi gibi olmalıdır. Elbisenin puantiyeleri büyük ya da küçük biçimli olabilir. Her iki durumda da göz yormaması adına çanta seçiminde de düz renkler tercih edilmelidir. Elbiseye uyumu açısından şık bir çanta olmalıdır. Tesettür kombinlerinin tamamlayıcıları başa örtülen şal ya da eşarptır. Klasik tarzda daha çok eşarp modelleri önerilir fakat şal modellerinde de Medine ipeği gibi şık kumaş tercih edilirse oldukça klasik bir tarz yakalanır.

Puantiyeli kalpli beyaz tesettür elbise modelleri

Tesettür puantiye elbise kombininin spor ve daha çok günlük bir tarz yakalaması da oldukça kolaydır. Elbisenin altına bir spor ayakkabı seçilebilir. Çanta olarak da daha çok ayakkabıya uyumlu sportif bir model seçilmesi iyi olacaktır. Spor modellerinde elbiselerin renkleri çeşitlilik gösterir ve ayakkabı, çanta seçimi de bu renklere uygun seçilmelidir. Kombinin tamamlayıcısı olarak pamuklu ya da penye bir şal seçimi yapılabilir.

 Puantiyeli Tül Elbise Tesettür

 Puantiye tül elbise tesettür modellerinde tam bir şıklık yakalanır. Tül olması itibariyle düğünlerde, kına gecelerinde veya herhangi bir davette tercih edilmesi önerilir. Elbisenin puantiye desenleri bir tül ile örtülmüş gibidir ve bu görüntü son derece hoştur. Farklı birçok renkte üretilmektedir.  Farklı markalar tarafından farklı tasarımları vardır. Markalara ve tasarımlara göre fiyatlarında değişim olmaktadır. Tül olmasından dolayı elbisenin kaliteli olması oldukça önemlidir. Kalitesiz bir üretiminde ilk yıkamada, tülünde istenmeyen buruşmalar ve defolar meydana gelebilmektedir.

Tesettür beyaz noktalı siyah puantiyeli elbise modelleri

RESİM GALERİSİ

Yorum yapın