Pixie Kısa Model Saç Kesimleri

Bugünkü makalemizde Pixie Model Saç Kesimlerinden bahsedeceğiz.   

İlk olarak Pixie Model Saç Kesimi nedir? 

Son yıllarda moda olan, ünlülerin ve kısa saç kolaylıklarını seven insanların tercih ettiği, kullanımı kolay ve rahat olan modeller arasındadır. Pixie saç kesimi kişiyi olduğundan farklı ve havalı kılar. Fazlasıyla çekici olan bu model kısalığından ve şekil verme kolaylığından oldukça kullanışlıdır. Kısalığından dolayı hem kurutma işlemi uzun sürmez hem de kısa bir sürede şekil verilebilir. Randevulara hızlı bir şekilde hazırlanmak isteyen kadınların tercihi olabilir. Kullanım açısından kolay olan Pixie saç kesimi tesettürlü bayanlar için de kullanım kolaylığı sağlar. Aynı zamanda yaz aylarının vazgeçilmez saç modellerindendir. İşi yoğun olan ve ayna başında çok vakit harcamak istemeyen kadınların en iyi tercihi Pixie saç modelidir.  

Peki bu kadar çok bahsettiğimiz Pixie saç modeli hangi yüzlere yakışır? 

Pixie saç modelinde yüz yapısı önemlidir. Kısa saç her yüz tipine yakışmaz ve facia ile sonuçlanabilir. Bunu istemediğimiz için size hangi yüz tipine nasıl bir saç modelinin yakışacağını anlatacağım.  

Parlak renkli kısa pixie saç modelleri
Parlak renkli kısa pixie saç modelleri

Pixie saç modelinde saçın yapısı da çok önemlidir. Pixie saç modelinin en çok yakıştığı saç türü ince telli saçlardır. İnce telli saçlara sahip kişiler pixie saç modelini kullanarak daha hacimli saçlara sahip olabilir. Bu da uzun saç kullanımından daha çekici ve daha güzel gözükmesini sağlayacaktır.  Kalın telli ve dalgalı saç modeline sahip olan kadınların ise bu saç tipini kullanmadan önce detaylı düşünmeleri gerekmektedir. Dalgalı saç modeli saç kesimini olduğundan daha kısa göstereceği için istenilen sonuç alınamaya bilinir. Pixie saç modelinde kabarık görülme ihtimali çok fazladır. Bu yüzden kalın telli saçların saç şekillendirici kullanılması önerilir. Tabi ki bu kullanım saça daha fazla zarar verir ve saçın yıpranmasına daha büyük bir olanak sağlar.  

Pixie saç kesimi; üçgen, kare ve oval yüz şeklinde olanlarda daha güzel bir görünüm sağlar. Yüz şekli yuvarlak olan kişiler, yüzlerini daha uzun göstermek için pixie saç modellerinden yararlanabilirler. Yuvarlak yüzü olan kişilerin bu modeli kullanırken kahkül kullanması da daha güzel bir saç modeline sahip olmalarını sağlar.  

Renkli pixie saç modelleri
Renkli pixie saç modelleri

Pixie saç modelinin size yakışıp yakışmayacağına karar veremediyseniz bunun için bir ölçü de geliştirilmiştir. Çenenizin altına koyacağınız bir kalem bir de cetvelle bu ölçümü kolaylıkla yapabilirsiniz. Kulağınızdan itibaren kaleme kadar olan mesafe 5.715 cmden uzunsa pixie saç modeli size göre değildir ve daha farklı stiller denemenizi öneririm. Yüzü toplu olan bayanların da bu saç stilini kullanmamasında yarar vardır. Uzun boylu olan kadınların da bu saç stilini seçmemesi daha doğru bir karar olacaktır. Pixie saç modeli olduğundan daha uzun boylu gösterdiği için, kısa boylular, zayıflar ve güzel çene yapısı olanlara daha çok yakışmaktadır.  

Eğer olduğundan daha cesur ve iddialı gözükmek istiyorsanız pixie saç modelleri tam size göredir. Saçlarınızı birdenbire bu kadar kısa kestirmek sizin için zor olacaktır ve bu karara varmadan önce iyi düşünmenizi öneririm. Çünkü saçlarınızı bu kadar kısa kestirdikten sonra geri dönüşü zor olacaktır ve postiş kullanmanıza ya da mikro kaynak yaptırmanıza neden olabilir. Bunun için de bütçenizden büyük bir tutarı kesmeniz gerekebilir. 

Beyaz kısa pixie saç modelleri
Beyaz kısa pixie saç modelleri

Oval Yüz hattına sahipseniz siz bu saç stili için seçilmiş kişilerdensiniz.  Beğendiğiniz bir pixie saç kesimini kolayca uygulayabilirsiniz. Bu sizin hayal gücünüze ve seçiminize kalmış. Hepsinin oval yüz tipine çok yakışacağına eminim. Hiç düşünmeden bir kuaförün yolunu tutabilirsiniz.  

Yuvarlak yüz hattına sahipseniz pixie saç kesimi yüzünüzü saha uzun gösterir ve yuvarlaklığını azaltmasına yardımcı olur.  Yuvarlak yüz hattına sahipseniz pixie saç kesimi sizi olduğundan büyük ve ciddi bir duruma sokar. Eğer kullanmak istiyorsanız kahkülle kullanmak sizin için daha doğru bir seçimdir. 

Uzun bir yüz hattına sahipseniz pixie saç kesimi yüzünüzün uzunluğunu daha fazla vurgular ve bu saç kesimi size uygun değildir. Bunun yerine kısa bob ve kısa küt şekiller yüzünüzün daha çok vurgulanmasına ve daha güzel gözükmesine neden olan saç kesimleridir. Siz de uzun yüz hattına sahipseniz pixie saç modeli yerine kısa bob ve kısa küt saç stilleri tercih edebilirsiniz.  

Açık yeşil kısa saç modelleri
Açık yeşil kısa saç modelleri

Kare bir yüz hattına sahipseniz shaggy pixie modeli tam sizin için yaratılmış saç modelleridir. Bu saç modeli sizin hem çeneniz ile yüzünüzü dengeleyecek ve olduğunuzdan daha güzel gözükmenizi sağlayacaktır.  

Pixie saç modellerinden istediğiniz şekli seçebilir ve kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz bir saç stilini uygulayabilirsiniz. Bunun için size güvendiğiniz ve kuaförlüğü iyi yapan insanlar öneririm çünkü bu saç stillerinde ahengi yakalamak zordur. Gittiğiniz kuaförden pişman olarak ayrılmanızı istemem.  

Kısa saç modeli kullanan ünlüleri araştıracak olursak; 

Beyonce ne giyerse giysin ve nasıl bir saç stili yaparsa yapsın güzel gözükecek kadınların arasında yer alır. Arkası kısa ve önü uzun olan bob kesim yapan Beyonce, kısa saç konusunda öncü isimlerden biridir. 

Beyonce kısa saç modeli
Beyonce kısa saç modeli

 

Carey Mulligan da kısa saç modeli kullanan isimlerden. Hafif katlar ve uçlara doğru açılan ombre saçlarıyla şık ve ciddi bir saç stiline adım atmış durumda.  

Carey Mulligan pixie saç modeli
Carey Mulligan pixie saç modeli

Demi Lovato saç stilleri konusunda iddialı bir isim.  Bu ünlü ve güzel yıldızımız bir zaman saçlarını siyaha boyatarak ve kısa bob şeklinde keserek havalı bir görünüme sahip olmuştu.  

Demi Lovato Bob Saç Kesimi
Demi Lovato Bob Saç Kesimi

Emma Watson bir zaman yapmış olduğu perçemli, lob model kesimi ile kısa saça damga vuran ünlülerdendi. Bu yıldızımız daha sonra saçlarını pixie model yaparak daha ciddi ve çekici bir görünüme sahip oldu.  

Emma Watson Pixie Saç Modeli
Emma Watson Pixie Saç Modeli

Emma Willis pixie saç kesimine model olan ünlülerden. Güzel yüzüne kestirdiği siyah kısa pixie model ile güzelliğine güzellik kattı ve olduğundan daha cesur gözükmesine neden oldu. 

Emma Willis Pixie Kısa Saç Kesim
Emma Willis Pixie Kısa Saç Kesim

Jennifer Lawrence, samimiyeti ile bilinen oyuncularımızdan. Bob kesim kullanmayı seven kızımız hem tatlı hem de cesur oyunculardan.  

Jennifer Lawrence Kısa Pixie Saç Modeli
Jennifer Lawrence Kısa Pixie Saç Modeli

Kate Hudson kısa saç modelleri ile gündem olan ünlülerden. Öyle bir cesur kadın ki bir ara saçlarını kazıttı. Kısa saç modellerinin çok yakıştığı yüz hattına sahip olan bu ünlümüzün cesurluğunu takdir etmek gerek.  

Kate Hudson Kısa Saç Modeli
Kate Hudson Kısa Saç Modeli

Katie Holmes kısa saç modelinin çoğunu denemiş güzel yıldızlardan. Kısa saçın kendini daha feminen ve cesur gösterdiğini söyleyen yıldızımıza kısa saçın çok yakıştığını vurgulamak gerek.  

Katie Holmes Pixie Saç Kesim Modeli
Katie Holmes Pixie Saç Kesim Modeli

Bu makalemizde size Pixie Kesim Saç Modellerinden bahsettim. Siz de bu makaleden faydalanarak kendinize yeni bir imaj yaratabilirsiniz. Tabi ki önceden iyice bir karar vermek gerek. Cesur ve güzel kadınların tercihi olan pixie saç kesiminin oldukça ilgi çekici olduğunu biliyoruz. Sizin için de denemenin tam zamanı. 

 

RESİM GALERİSİ

Yorum yapın