Ombre Saç Modelleri

Ombre Saç Modelleri ve renkleri, modeller her geçen gün değişmekte ve güzelleşmektedir. Güzelliğe güzellik katan saç modellerinden bir de Ömbre saç modelleridir. Ombre saç modellerinde, saç uçları saçın kendi renginden daha açık veya daha koyu renkler ile boyanır. Ombre saçın uçlara doğru renk geçişleri ile daha ışıltılı gözükmesini sağlamaktır. Bizler geçmişte kuaförlerimizde buna benzer krepe balyaj işlemine şahit olmuşuzdur. İşte ombre de krepe balyaj ile hemen hemen benzerlik göstermektedir. Ombre Saç Modelleri hayatımıza ilk olarak 2014 yılında dünyaca ünlü yıldızlar tarafından uygulandığında girdi. Zamanla dünyada trend olan bu saç modeli üzerinde daha profesyonel uygulamalar yapılmıştır. Böylece beğenilmiş ve yapılan değişiklikleri ile de beğenilmeye devam edilmiştir.

Ombre Saç Modelleri ve Doğal Renk Geçişleri

Ombre saç modelleri geçmişte yaygınlaşmaya başlamadan önce renk geçişleri daha keskin olarak yapılıyordu. Tabi bu durum saçta pek de doğal durmuyor idi. Zamanla kadınlar arasında rağbet görmeye başlayan modellerin renk geçişleri daha doğal bir görümüme ulaşmıştır. Natural renk geçişi için ülkemizde çok farklı yöntem ve teknikler kullanılmaktadır. Natural renk geçişleri hem saça doğal bir görüntü veriyor hem de saçta bir ışıltı meydana getiriyor. Keskin renk geçişinin önüne geçmek için en doğru boyama işlemi, saç diplerine çok ince balyajlar atılması ile sağlanmaktadır. Doğal renk geçişi isteyen bayanların saç uçlarına doğru renk tonlarının açılmasına dikkat etmeleri gerekir. Özellikle evde bu tekniği uygulayacak bayanlar bu detayları önemsemelidir.

Ombre Saç Modelleri ve Renk Uyumu

Ombre doğru renk uyumu yakalandığında harika duran bir saç modelidir. Kıvırcık ve düz gibi çeşitleri olan Ombre Saç Modelleri içinde siyah renkli saçlarda çok dikkat çekici sonuçlar elde edilebiliyor. Ombre Saç Modelleri uzun saçlılarda çok daha harika ve gösterişli durur. Ombre için saç uzmanı olan kuaförlerin tavsiyeleri kesinlikle dikkate alınmalıdır. Her renk saçta ombre uygulaması yapılabilir. Lakin burada önemli olan etken hangi rengin hangi renk ile kombine edildiğidir. Örneğin siyah renk saçta uygulanan bakır tonlar çok uyumlu olup fazlası ile beğenilmektedir. Ombre modelleri uzun saç ve Kısa Saç Ombre Modelleri ile kendinize göz alıcı bir tarz oluşturabilirsiniz.

  1. Gri ombre: Gri saç uçlarınızı canlı renkler ile buluşturarak fark yaratabilirsiniz..
  2. Kızıl ombre: Kahverengi ile kızıl karışımı ısrarla tercih edilen bir renktir. Kızıl renge vurgun olanlar saça yapılan her işlemde kızıl rengini isterler. Kızıl saçlar ombre ile en güzel şeklini ve halini yansıtır.
  3. Siyah ombre: Siyah ile mavi karışımı bir renk tercih edilebilir.
  4. Karamel ombre: Karamel tonlar ile koyu parlaklık farklı olmayı sevenlerin tercihi olarak karşımıza çıkıyor.
  5. Bakır ombre: Bu renk diğer ombre renklerine göre biraz daha az tercih ediliyor.
  6. Kumral ombre, ile sönük saç uçlarınıza hareket ve ışıltı katabilirsiniz.
  7. Sarı ombre: Sarı ombre, saç rengi siyah, kahve, kumral, ve kızıl saç renklerine sahip saçlar için tercih edebilirsiniz.
  8. Balköpüğü ombre: Güzel bir saç rengidir saçlara farklı bir görünüm ve ışıltı katar.

Yorum yapın