Keratin ve Mikro Kaynak Nedir? Nasıl Yapılır?

Keratin insan bünyesinde bulunan ve tahıllardan da elde edilebilen bir protein türüdür. Keratin kaynak dediğimiz yöntem ise bu protein kullanılarak saç kaynağı yapılan işlemdir. İnsan sağlığına zararı olmadığı için bütün dünyada en çok kullanılan saç kaynağı yöntemidir. Ancak keratin kaynak çok zor ve zahmetli bir işlemdir, bu nedenle uygulamayı profesyonellere yaptırmanız hem sağlığınız hem de saçlarınızın görünümü için daha faydalı olacaktır. 

Mikro saç kaynak ise dünyada saç kaynak alanındaki en son tekniklerden biridir. Bu tekniğin de saçlar çok ince tutamlar halinde eklenir. Saç kaynağında eklenen tutamların ince ve hafif olması kaynağın sağlıklı, kullanışlı ve daha doğal görünmesini sağlamaktadır. Mikro kaynak ile Keratin kaynak arasındaki tek fark saçınıza uygulanacak olan saç tutamlarının mikro kaynağa göre biraz daha kalın yapılmasıdır.

Keratin ve Mikro saç ile mükemmel uyum sağlayan bir işlemdir. İşin özü doğallıktır. Keratin; insan bünyesinde (tırnak, saç vb.) protein ve aminoasitten oluşan bir maddedir ve saç ile yüksek oranda olumlu uyum sağlar. Hem estetik hem de hijyeniktir. Avrupa ve Amerika olmak üzere  tüm dünyada bu iki teknik en çok tercih edilen saç uzatma ve yoğunlaştırma teknikleridir. Keratin ve Mikro kaynağın yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklı olması onları diğer saç uzatma tekniklerinden bir adım öteye taşır. En önemli özellikleri ise; ısıya dayanaklı olması, kolay fön çekilebilir bir yapıya sahip ve yapışma, yanma yapmasıdır. Özel solüsyonu sayesinde saçları yıpratmadan ayrılırlar.

Keratin ve Mikro kaynak ne kadar süre kullanılır?

Şayet saçlarınızı keratin veya Mikro kaynak kullanarak uzatmayı istiyorsanız, mutlaka detaylı bir araştırma yapmalısınız. Burada dikkat etmeniz gereken iki temel husus vardır, bunlar; bu tür uygulamaların belirli bir kullanım ömrünün bulunduğudur.

Tam da bu noktada, farklı teknikler uygulanarak hayata geçirilen kaynakların kullanım ömürlerinin farklı olduğunu ifade etmek de mümkün olmaktadır. Esasında Keratin ve Mikro kaynağın saçta kullanım ömrünün belirlenmesinde saç tipi ve saç yapısıda önemlidir. Saç kaynağı yaptıran kişinin tecrübesi de bu uygulamaların kullanım ömrünü doğrudan etkilemektedir. Bununla birlikte Keratin ve Mikro kaynak uygulamasının kullanım ömrünün uzun olması, ancak profesyonel birisi tarafından bu uygulamanın yapılmasına bağlıdır. Bundan dolayı Keratin ve Mikro kaynak yaptırırken mutlaka detaylı bir araştırmanın da içerisinde yer almak şarttır.

Keratin saç uzatma ve renklendirme
Keratin saç uzatma ve renklendirme

Unutmamak gerekir ki kaynak saçları da kendi saçımız gibi bakıma ihtiyaç duymaktadır. Yani periyodik olarak kaynak saçlarının bakımının yapılması bu saçların kullanım ömrünü de olumlu etkiler. Bu tür saçların ek bakımlara ihtiyaç duyduğunu da unutmamak gerekmektedir. Tam da bu noktada eğer söz konusu bakımları geciktirecek olursanız; doğal olarak kaynak saçlarınızın da kullanım süresinin kısalacağını belirtmek de fayda vardır. Şayet kaynak saçlarınızdan uzun ömürlü bir şekilde faydalanmak istiyorsanız mutlaka saçlarınıza düzenli bir şekilde bakım yaptırmalısınız.

Kaynak saçlarının bakımına örnek verecek olursak; standart bir keratin kaynak saçının kullanım ömrü 3 ay kadarsa, sizin saçı kullanımınız sırasında özensiz davranmanız, beraberinde birtakım sıkıntıları da getirecektir. Öncelikli olarak 3 ay kullanım ömrü bulunan kaynak saçınız neredeyse 1 aya kadar bile dayanamayıp düşebilecektir. Bundan dolayı kaynak saçlarınıza da tıpkı doğal saçlarınıza yapmanız gerektiği gibi bakım yapmanızı öneririz. Şayet bu şekilde periyodik bakımınızı yaparsanız kaynak saçlarınızın kullanım ömrünü de uzatmış olursunuz.  

Keratin ve Mikro kaynak malzemeleri nelerdir?

Elbette ki Keratin ve Mikro kaynak yapmak için mutlaka özel aletlerden yararlanmak şarttır. Ancak bu sayede kaynak işleminin sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi de mümkün olmaktadır. Özellikle Keratin ve Mikro kaynak makinesi, kaynak işlemi için olmazsa olmaz bir malzeme olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu makinenin etkili bir şekilde kullanılabilmesi için öncelikli olarak keratin maddesine ihtiyaç duyulmaktadır. 

Keratin ile saç ekleme
Keratin ile saç ekleme

Yine Keratin ve Mikro kaynak makinesini etkili bir şekilde kullanmak için özel bir koruyucu losyona da ihtiyaç duyulmaktadır. Elbette ki sıraladığımız bütün bu malzemeler etkili bir saç kaynağı için yeterli olmamaktadır. Bu kapsamda uygulama öncesince uygulama yapılacak olan saça birtakım bakımların yapılması da şarttır.  

Keratin ve Mikro kaynak sökümü nasıl yapılır?

Keratin ve Mikro saçlar kaynak makinesi ile eritilerek saçların ucuna eklenir. Hızlı bir şekilde tamamlanan bu yöntem saçlardaki doğal görünümü bozmaz. Kaynak yapılan saça boya, röfle, balyaj, vs çeşitli işlemler de uygulanabilir. 

Keratin ve Mikro kaynak saçlarını bakım ürünlerini kullanarak doğal saçlarınız gibi kullanabilirsiniz. Kolay yıkanabilir ve taranabilir yapısı sayesinde kolay kolay yıpranmaz ve uzun süreler kullanabilirsiniz. Ömrü genelde 6-8 aydır. Ancak düzenli ve iyi bir saç bakımı ile bu süreyi uzatabilirsiniz. Saçlarınızın bakımını aksatır ve doğru ürünleri kullanmazsanız; kaynaklı saçlar çok çabuk yıpranır ve kullanırken fazla kabarma, dolaşma, zor taranma gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Keratin ve Mikro kaynak nasıl sökülür? 

Keratin saçları sökme işlemi uzmanlık isteyen bir işlemdir. Keratin saçın özel solüsyonlar kullanılarak profesyoneller tarafından çıkarılması gerekir. Saç esas olarak keratinden oluşmaktadır. Bu nedenle saçlara zarar vermesi ve yıpratması olası bir durum değildir. Bunun haricinde çeşitli ısıtıcılar ve kimyasallar kullanılarak yapılan sökme işlemleri oldukça tehlikelidir ve cildinize zarar verebilir.

Keratin saç kaynağı uygulanmadan önce hazır edilen özel keratin maddeli saçlar kaynak makinesi ile eritilir ve saçlarınıza küçük tutamlar halinde karışır. Çok kısa bir sürede tamamlanan bu işlem ardında hiç bir etki bırakmaz.

  • Daha iyi saçlara sahip olabilmek için uzmanlardan yardım almayı ihmal etmeyiniz. 
  • Mikro saç uygulamasında ise; saçınızı istediğiniz takdirde kendiniz özel solüsyonuyla birlikte çıkarabilirsiniz.
  • Keratin ve Mikro kaynak uygulaması diğer kaynak uygulamalarından daha zahmetli ve zor uygulandığı için güvendiğiniz bir yerden profesyonel hizmet almanız sağlıklı saçlara ulaşmanız için en doğru olandır. 

RESİM GALERİSİ

Yorum yapın