Göbekli Erkekler Nasıl Giyinmeli?

Kilolu ve göbekli olan bir erkeğin şık görünmek için tercih edebileceği çeşitli giyim tarzları bulunuyor. Göbekli erkekler, kiloları yüzünden bakım yapmayı ve güzel giyinmeyi ihmal etmeden şık ve güzel kombinler yapabilir. Kıyafet tarzları, erkeklerin şık ve güvenli görünmesi için oldukça önemlidir. Bu nedenle göbekli erkekler de kendilerine yakışan kıyafetleri giyerek, çok daha modern ve yakışıklı görünme olanağına sahip olabilirler. Göbekli erkek nasıl giyinmeli konusunda araştırma yapan kişiler için hazırlanmış olan çeşitli öneriler vardır. 

Daha önce Kilolu Erkekler Nasıl Giyinmeli? Konusuna değinmiştik, bu yazımızda sadece göbekli erkeklerden bahsedeceğiz.

Kıyafet seçimleri ile fazla kiloların ve estetik görünmeyen yerlerin gizlenebileceği unutulmamalıdır. Doğru ve şık bir kıyafet seçimi çok yakışıklı görünebilecek erkekler, renk ve model seçeneklerine dikkat etmelidir. Büyük beden erkeklerin de modayı takip ederek yakışıklı görünebileceği unutulmamalıdır. Herkes kendi tarzına ve isteğine göre kilolu erkek kombinleri arasından seçim yaparak şık görünmeye başlayabilir.  

Erkekler İçin Giyim Önerileri 

Son zamanlarda giyim kategorisinde en çok araştırılan sorularda biri de göbekli erkek nasıl giyinmeli sorusudur. Göbeği veya fazla kilosu nedeniyle giyim tarzını değiştirmek ve şık görünmek isteyen birçok erkek vardır. Erkekler, kendi tarzlarına ve giyim seçimlerine göre güzel bir kombin oluşturarak şık görünebilirler. Günlük kullanımda veya özel günlerde klasik giyimi seven göbekli erkekler, gömlek seçimi yaparken yakasında düğme olan parçaları seçmelidir 

Dar kesim gömlekler giyilerek güzel bir şıklık oluşturulması da mümkündür. Erkeklerin uzak durması gereken klasik giyim parçaları arasında baskılı ve desenli gömlekler bulunuyor. Erkekler için hazırlanan giyim önerilerinde önemli olan noktalardan biri de kolları kıvrılan gömlek seçiminin yapılmasıdır. 

Göbekli Erkekler İçin T-shirt ve Gömlek Önerileri 

Kısa kollu gömlekler modaya uygun olmadığı için tercih edilememeye çalışılmalıdır. Genç ve modern bir tarza bürünmek isteyen erkekler, sıcak günlerde kısa kollu gömlekler yerine farklı tarz ve modaya uygun gömlekler tercih etmelidir. Hem psikolojik olarak rahatlamak hem de sosyal hayata daha rahat karışmak isteyen erkekler için hazırlanmış kombinler vardır. Göbekli erkek nasıl giyinmeli önerilerinde önemli olan parçalardan biri de tişörtlerdir. 

Göbekli erkek kombinleri
Göbekli erkek kombinleri

T-shirt seçimine de dikkat etmesi gereken erkeklerin desenli t-shirtler yerine daha modern ve sade t-shirt seçimleri yapması doğru olacaktır. Göbekleri erkekler, renk seçimlerinde koyu renklere yönelerek daha şık bir görünüme sahip olabilirler. Tarzını iyi yansıtmak isteyen erkekler, farklı kesimleri olan tişörtleri de tercih edebilir. Tişört seçiminde uzak durulması gereken giyim parçaları arasında polo yaka ürünler bulunuyor. 

Kilolu Erkeklerde Pantolon Tercihi 

Kilolu erkekler, zaman zaman olumsuz psikolojiler altına girerek yanlış giyim tercihlerinde bulunabiliyor. Göbekli ve kilolu erkeklerin sürekli bol kesin pantolon giymesi doğru değildir. Göbekli erkekleri çok daha şık gösterecek pantolon çeşitleri bulunuyor. Fit kesim modelleriyle öne çıkan pantolonları kullanan göbekli erkekler de oldukça şık olabiliyor. Klasik pantolonları seven kişiler ise siyah ve lacivert gibi renklerdeki kot pantolonları tercih edebilir. Göbekli erkek nasıl giyinmeli konusunda pantolonlar oldukça önemlidir. 

Kilolu erkek gömlek tercihi
Kilolu erkek gömlek tercihi

Kilolu erkekler üst giyim parçalarında bazı özelliklere dikkat etmelidir. Bir tişört veya kazak da yaka kesimi oldukça önemlidir. Yaka özelliklerine göre farklılık gösteren kıyafetler arasında uygun seçim yapılması gerekiyor. Kilolu ve göbekli erkekler, yuvarlak ve bisiklet kesim yakalar yerine V yaka kıyafetler tercih etmelidir. Hem daha şık hem de daha ince görünmek için V yaka kıyafetlerin tercih edilmesi mantıklı olacaktır. Göbekli erkeklerin şık görünmek için unutmaması gereken şeylerden biri de renk seçimidir. Göbekli erkek nasıl giyinmeli önerilerinde renk seçenekleri önemli bir yer tutuyor. 

Göbekli Erkekler Hangi Renkleri Tercih Etmelidir? 

Bir kıyafetin en dikkat çekici özelliklerinin başında rengi ve modeli bulunuyor. Göbekli erkek nasıl giyinmeli sorusunu merak eden kişiler için verilebilecek farklı öneriler vardır. Renk seçimine dikkat etmesi gereken erkeklerin mutlaka koyu ve düz renkleri tercih etmeleri gerekiyor. Açık ve iddialı renk seçimlerinde kiloların daha çok belli olma ihtimali ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle hem pantolon hem de tişört ve gömlek gibi giyim parçalarında daha koyu renklerin seçilmesi gerekiyor. 

Kilolu erkek giyim tercihi
Kilolu erkek giyim tercihi

Kıyafet ve renk seçiminde tamamıyla düz ve sade kıyafet seçilmesi de bazı sorunlara sebep olabilir. Bu nedenle ufak detayların veya desenlerin olduğu koyu renkli kıyafetlerin seçilmesi daha yararlı olacaktır. Göbekli erkeklerin mutlaka uzak durması gereken kıyafet türleri arasında enine çizgileri bulunan parçalar bulunuyor. Bu tür kıyafetler kilolu erkeklerin kilolarının belli olmasına sebep oluyor. 

Kilolu Erkeklerde Takım Elbise Seçimi 

Kilolu erkeklerin en çok zorlandığı giyim parçalarından biri de takım elbiselerdir. Göbekli erkek nasıl giyinmeli araştırmaları yapan birçok kişi takım elbise seçimi konusunda önerileri araştırıyor. Kilolu erkeklerde takım elbise seçiminde ilk olarak dikkat edilmesi gereken konu renk seçeneğidir. Kiloların kapatılması için koyu renkli takım elbiselerin seçilmesi daha doğru olacaktır. Takım elbise seçiminde kilonun kapatılması için ceket seçimi de önemlidir. 

Takım elbise seçimi yapacak olan kilolu erkekler, açık renkli ceket seçimi yaptıkları durumunda daha kilolu görünebilirler. Bu nedenle kilolu erkek takım elbise seçiminde koyu renk ceketlerin tercih edilmesi gerekiyor. Yatay çizgilerle hazırlanmış ceketler de kilolu erkekler için uygun olmayacak kıyafetler arasında yer alıyor. Kilolu erkekler, daha sade ve düz takım elbiselere yönelerek şık görünebilir. 

Şişman Erkeklere Giyim Önerileri 

Fazla kiloları bulunan ve giyim parçası seçmekte zorlanan erkekler, şişman erkekler nasıl giyinmeli konusunda araştırmalar yapıyor. Şık görünmek isteyen şişman erkeklerin tercih edebileceği farklı kıyafet türleri bulunuyor. Şişman erkekler, mümkün oldukça daha spor kıyafetler ve polo yaka tişörtler tercih etmelidir. İdeal görünümün sağlanması için renkli ve çizgili desenli kıyafetlerden uzak durulması gerekiyor. 

Şişman erkekler için en önemli olan giyim özelliklerinden biri de kumaş türüdür. Doğru kumaş seçimi, kilolu erkeklerin daha şık ve ince görünmesine yardımcı olacaktır. Göbekli erkek nasıl giyinmeli sorusu için hazırlanan kumaş önerileri arasında pamuk ve keten gibi kumaşlar bulunuyor. Doğal kumaşlar, erkeklerin terlemesinin önüne geçerek kiloların ortaya çıkmasına engel olacaktır. 

Kilolu Erkekler Ne Giymeli? 

En çok yapılan araştırmalardan biri olan Göbekli erkek nasıl giyinmeli araştırması için kilolu erkeklere verilebilecek farklı öneriler vardır. Bel bölgesinde kilo fazlalığı bulunan erkekler, kilolarını örtmek için bol tişörtler tercih edebilir. Burada dikkat edilmesi gereken sürekli aynı tür tişört seçiminin yapılmaması gerektiğidir. Bazen bol bazen fit kesim tişört seçenekleri ile daha modern görünebilir. 

Kilolarını kapatmak için uzun gömlekler giyen erkeklerin de yanlış bir giyim tercihi yaptığı söylenebilir. Doğru giyim tercihi yapmak isteyen kişiler, çok uzun olmayan şık ve sade gömlekleri tercih etmelidir. Göbekli erkeklerin elinden geldiğince gömlekleri pantolonların içine koymaması faydalı olacaktır. Gömleğin pantolon içine koyulması durumunda göbeğin ortaya çıkması kaçınılmaz olacaktır. 

Kilolu Erkekler Ne Tür Aksesuarlar Kullanmalı? 

Aksesuar kullanımı tüm erkekler için önemli olduğu gibi kilolu erkekler için de önemlidir. Dikkatleri kilosundan başka yere çekmek isteyen erkekler, şık ve modern aksesuarlar kullanabilir. Aksesuar seçiminde çok büyük boyutta olan saat, şapka ve gözlük gibi parçalar yerine orta boyutlu parçalar tercih edilmelidir. 

Giyim parçalarında kullanılan renklere uygun olarak yapılacak aksesuar seçimi ile şık bir kombin yapmak mümkündür. Spor ve klasik giyimi birleştirmek isteyen erkekler blazer ceket seçimi yaparak şık bir görünüm elde edebilir. Göbekli erkek nasıl giyinmeli önerileri arasında öne çıkan giyim seçenekleri arasında sade, koyu renkli ve modaya uygun giyim parçaları öne çıkıyor. 

RESİM GALERİSİ

Yorum yapın