Garanti Kartsız Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Garanti kartsız para çekme 2022 işlemi bankanın kart kullanıcıları tarafından cevabı merak edilen konular arasında olmaktadır. Yanınızda kredi ya da banka kartınız yoksa ve Garanti Bankası müşterisiyseniz, ATM’den kartsız para çekme işlemi yapmanız mümkün. İşlemlere dair merak edilen ayrıntıları yazımızın devamında paylaşacağız.

Gelişen dijital çağ teknolojileriyle beraber artık yanınızda hiçbir kart ve bilgi olmadan sadece cep telefonunuz ve internet aracılığı ile ATM üzerinden para çekimi yapabileceksiniz. Peki bu işlemler nasıl yapılır? Yaşanılan teknolojik gelişmelerin en önemlilerinden biri de bankacılık işlemleri olmuştur. Garanti Bankası’nın kartsız para çekme işlemi de yapılan teknolojik gelişimlerin en önemlilerinden birisidir.

Garanti Bankası gibi büyük bankalar teknolojiyi yakından takip ettikleri için müşterilerine en kaliteli ve en iyi hizmeti sunmak için çalışmaktadırlar. Özellikle cep telefonunuza tanımlamış olduğunuz mobil bankacılıkta QR kod okutarak kartsız para çekebilirsiniz. Yalnızca QR kod okutarak değil bankanızın kendi ATM sinden kartsız işlemler bölümünden de para çekme ve yatırma işlemleri yapabilirsiniz.

Garanti Bankası kartsız para çekme işlemleri bir mobil uygulama aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Bu uygulama yine teknolojinin gelişimi ile birlikte ve QR kod ile para çekme teknolojisiyle yapılmaktadır. Pek çok banka teknolojinin gelişimi ile ilgilenmekte ve pratik işlemler için bunları sistemine dahil etmektedir. Yeni ürünlerin müşteriye sunumu dikkat çektiği için bu amaçla da tercih edilir. Yanınızda kartınız yok ise telefonunuz aracılığı ile ATM’den hesabınıza giriş yapmanız mümkündür.

Garanti QR Kod ile para çekme içeriğimizin detaylarına geçiş yapmadan önce, Ziraat Bankası Telefon No Güncelleme isimli yazımıza da ayrıca göz atabilirsiniz.

Garanti kartsız para çekme işlemlerinde kullanılan temel iki yöntem mevcuttur. Cep telefonunuzda yer alan Garanti cep uygulaması yani bankanın mobil uygulamasına giriş yapabilir ve QR kod yani karekod okutarak bankamatiğe girebilirsiniz. Yine Garanti kartsız işlemler menüsü aracılığı ile de para çekimi yapmanız mümkün olmaktadır.

garanti qr kod ile para cekme
Garanti QR Kod ile Para Çekme Nasıl Yapılır

Garanti Bankası kartsız para çekme işlemi için en çok tercih edilmekte olan yöntem karekod sistemini kullanmaları. Garanti Bankası’nın mobil uygulamasına giriş yapılmasının ardından ana sayfada bulunan para çekme menüsüne tıklamalısınız. Ardından QR kod ile para çekme kısmına giriş yapmalısınız. Bu sayfa üzerinde çekmek istediğiniz para miktarını yazarak onaylamanız gerekir.

Ardından cep telefonunuzun ekran kısmına karekod gelir. ATM üzerinden kartsız işlemler QR ile para çekme menüsüne girmeniz ve ATM’de bulunan pot okuma bölümüne telefon ekranınızı yaklaştırmanız ardından ATM’nin onay vermesini beklemeniz gerekir. Onay işleminin ardından paranızı kolaylıkla çekebilirsiniz.

Garanti QR Kod ile Para Çekme

Garanti QR kod ile para çekmeişlemi temel olarak yukarıdaki şekilde ifade edilebilir. Bunun yanı sıra çok farklı yöntemlerle işlemi tamamlamak mümkündür. Garanti Bankası ATM’si üzerinden kartsız işlemler menüsüne giriş yapmamız para çekme yöntemlerinin pratik olanlarından bir tanesidir. Garanti kartsız para çekme işlemi için şu adımları izleyebilirsiniz;

 • Öncelikle ATM den Kartsız İşlemler kısmına tıklayınız.
 • Ardından çıkan ekranda para çekme, daha sonra kendi hesabından seçeneğine tıklamanız gerekmekte.
 • Bir sonra ki işlem de Şube kodu, T.C. kimlik numarası ve hesap numarası gibi bilgilerin istendiği ekranları doldurunuz.
 • Sonrasın da cep telefon numaranız aracılığıyla çekilmek istenen para miktarını girmeniz ve doğrulama mesajını beklemeniz gerekir.
 • Cep telefonunuza doğrulama mesajı gelmesinin ardından mesajdaki şifreyi ATM ekranına girerek, Garanti Kartsız Para Çekme işlemini tamamlayabilirsiniz.
 • Axess Chip Para Geçen Yerler konumuz içerisinde de Axess puanlarınızın geçerli olduğu siteler ve marketler listesini bulabilirsiniz.
 • Konu dahilinde merak edilen ayrıntılardan birisi de şubeden nüfus cüzdanı olmadan para çekilip çekilmeyeceğiz sorusudur. T.C. kimlik numarası aracılığı ile şubeden para çekilebilir ancak mutlaka yanınızdan nüfus cüzdanınızın olması gerekir. Yanınızda değilse şubeden dolayısıyla gişelerden para çekmeniz mümkün olmaz. Yanınızda ise herhangi bir limit sınırı olmaksızın şubeden dilediğiniz para miktarını çekebilirsiniz.

Garanti ATM’den Kartsız Para Çekme

 • Garanti ATM’den kartsız para çekme yöntemlerine dair yukarıda sunduğumuz seçenekler tercih edilebilir. ATM’den yanımızda kartı olmadan kolaylıkla para çekebilmek için başvurulan işlemlerin başında karekod teknolojisi gelir. Karekod sistemi ile diğer uygulamalara nazaran daha güvenli işlem yapmak mümkündür. Bu nedenle günümüzde pek çok farklı alanda karekod kullanımı yaygın hale gelmiştir.
 • Bu kullanım içeriğini tercih eden sistemlerden birisi de bankalardır. Pratik kullanım ve şube yoğunluğunun önüne geçmek için her türlü işleme başvurulmaktadır.
 • Ayrıca müşterilere işlemlerde kolaylık ve pratiklik sağlayarak daha fazla müşteri kitlesi çekmek amaçlanır. Bu ve benzeri sebeplerden dolayı Garanti Bankası başta olmak üzere çok sayıda bankada karekod aracılığı ile kartsız para çekme imkânı mevcuttur.
Garanti QR Kod ile Para Çekme
Garanti QR Kod ile Para Çekme Nasıl Yapılır

Elbette kartınız olmasa bile telefonunuzun yanınızda olması gerekir. Çünkü karekodu okutmak ve güvenli işlem oluşturmak için bir materyal kullanımı zorunludur. Karekod aracılığıyla Garanti Bankası mobil uygulamasına giriş yapılması ve para çekme menüsüne giriş gerekir. Size en yakın Garanti ATM’si bulmak için şu adımları izleyebilirsiniz.

 1. Garanti ATM/Şube bulma bağlantısına tıklayınız.
 2. Bulunduğunuz şehir ve ilçeyi girerek arama işlemi gerçekleştiriniz.
 3. Haritada size en yakın ATM ve Şubeler listelenecektir.

Burada kartınız yanınızda olmadığı için herhangi bir teminat ve sizin olduğunuza dair garanti olması gerekir. İşte tam da bu güvenlik noktasında karekod devreye girer. Garanti ATM QR kodla para çekme işlemini bu sayede kısa süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca çekmek istediğiniz para miktarını isteğe bağlı belirleyip ardından telefon ekranınızda kol gelmesini sağlamanız gerekir.

Garanti kartsız para çekmeişlemi aslında oldukça pratiktir. Kartsız bir işlem olduğu için henüz yeni yeni yayılmaya başlasa da ileriye dönük daha fazla kullanılacağı düşünülmektedir.


Yorum yapın