Fito Krem Nedir? Ne İşe Yarar ? Fito Krem Yüze Sürülür mü?

Fito krem ne işe yarar? Fito krem nasıl kullanılır? Fito krem yüze sürülür mü? Fito krem sivilceye iyi gelir mi? Gibi bir takım konuları ele alarak bu krem hakkında her bir detayı sizlerle bu yazımızda paylaşacağız.

Fito Krem Nedir?

Bu kremin diğer kozmetik ürünü kremlerinden farklı bir yönü olduğundan söz edebiliriz. Bu krem doktorlar tarafından bir takım cilt sorunlarını tedavi etmek amacıyla reçeteli olarak verilen bir kremdir. Sadece reçete ile satılır.

Fito kremin etkin madeleri triticum vulgare (buğday özü yağı) ve Etilenglikol monofenil eter ve de lavanta esansıdır. Fito kremin bileşenlerinde yer alan etkin maddelere karşı herhangi bir duyarlılık durumunda kişide bir takım sağlık sorunlarının meydana gelmesi söz konusu olacaktır. Bu sebepten dolayı her tür ilaç için geçerli olduğu gibi bu ilaç için de içeriğinde yer alan etkin maddenin ne olduğunun bilinmesinde son derece büyük bir fayda vardır.

Fito Krem Nasıl Kullanılır?

Fito krem nasıl kullanılır? Konusunu da bu kremi kullanmaya başlamadan önce araştırmanız son derece büyük bir önem taşır. Neden diye soracak olursanız çünkü kremlerin içeriği ve ne gibi sorunlara iyi geleceğinin araştırılmasının yanı sıra ne şekilde kullanılması gerektiği ve cildin hangi bölgelerine sürülmesi gerektiğini bilmeniz gerekir. Özellikle de Fito krem gibi ilaç niteliği taşıyan ve sadece doktor reçetesi ile satışı yapılan kremler için bu durumun çok daha büyük bir önem taşıdığını da bu noktada sizlerle paylaşmamız gerekli olacaktır.

İlk olarak Fito kremin ciltte hangi bölgelerde kullanılması gerektiği konusundan başlayacak olursak bu krem için; el, ayak, yüz de dâhil olmak üzere vücudun hemen hemen her bölgesinde kullanılabileceğinden söz etmek mümkün olacaktır.

Bu kremin uygulamasını yapmadan önce ilk önce ellerinizi yıkayın ve kurulayın. Cildinizin mikrop kapmasına engel olmak için bu kremi kullanmadan önce ellerinizin temiz olduğundan emin olmanız çok önemlidir.

fito krem nasil kullanilir
fito krem nasil kullanilir

Fito kremi cildinizde sorun yaşanan bölgeye en az 2 kez sürün. Kremi sürdüğünüz bölgeye küçük küçük dairesel hareketler yapmak suretiyle iyice masaj yaparak yedirin. Ancak çok fazla sert ve tahriş edici hareketlerden kaçınarak bunu yapmaya özen göstermeniz gerekiyor.

Fito krem kullanımı için ayrıca sizleri uyarmamız gereken bir diğer husus da şudur ki kremi uygulamanız gereken bölgenin de son derece önemli bir şekilde göz önünde bulundurulması gerektiği olacaktır. Eğer ki bu kremi uygulamanız gereken bölge bir ameliyat yeri ise ya da derin bir kesik ya da yara olan bir yerse bu kremi sürdükten sonra gazlı bezle sarmanız gerekir. Daha sonra da aynı bölge için tekrar Fito krem uygulaması yapabilmek için bu bölgeyi sterilize etmek gerekir.

Fito Krem Yüze Sürülür Mü?

Fito krem vücudun hangi bölgelerinde uygulanır ya da vücudun hangi bölgelerine uygulanması tavsiye edilmez? Şeklinde pek çok soru sorulmaktadır. Fito kremin kullanım alanları için yapılan içerik araştırmaları ve kremin kullanımı hakkında edinilmiş olan bilgilere dayanarak bu kremin yüze sürülmesinde hiçbir sakınca olmadığını söylemek mümkün olacaktır. Hatta özel olarak bazı cilt kusurlarının tedavi edilmesi için bu krem doktorlar tarafından yüze sürülmek üzere tavsiye edilir.

Fito Krem Faydaları

Fito krem faydaları için bir araştırma yaptığımız zaman pek çok cilt kusurunun giderilmesi amacıyla adından en fazla söz edilen ilaç olduğunu görmekteyiz. Bu krem hakkında kozmetikten bağımsız olarak ilaç şeklinde söz etmemizdeki en büyük etken pek çok cilt hastalıklarına iyi gelmesidir. Yani bu krem sadece bir krem değil aynı zamanda da bir ilaç niteliği taşır.

Fito krem ne işe yarar diye soracak olursanız Fito krem faydaları için şunları söylemek mümkün olacaktır;

  • Sivilcelere iyi gelir
  • Derin kesik yaraların tedavisinde kullanılır
  • Suçiçeği gibi bir cilt rahatsızlığının sonrasında kalan yaraların iyileştirilmesi için kullanılır
  • Dudak çatlaklarına iyi gelir ve aynı zamanda dudak kuruluğunu ortadan kaldırır
  • Epilasyon sonrası meydana gelen tahribat sonucu oluşmuş olan lekelenmeleri giderir
  • Sivilce lekeleri ve akne gibi cilt hastalıklarının iyileştirilmesine etki eder

Fito krem etkileri konusu ile ilgili olarak ilk başta söylememiz gereken ve bu kremin kullanımının doktorlar tarafından tavsiye edilmesi hakkında en önemli sebeplerden biri kremin hızlı etkisidir. Bu krem son derece hızlı bir şekilde yani dakikalar sonra direkt olarak cilde eski gösterecek olan bir kremdir. Bu sebepten dolayı da aciliyeti olan durumlarda, açık yaraların iyileştirilmesi ve bir an önce geçmesi gereken bir tasarlarının iyileştirilmesi için oldukça tercih edilen bir krem olarak karşımıza çıkar.

Fito krem özellikleri arasında ilk olarak sivilcelere iyi gelen bir krem olduğundan söz ettik. Bu konuya bir açıklık getirmek gerekirse Fito krem adlı bu ilaç sivilcelerin ciltte bırakmış olduğu lekelenmeler de dâhil olmak üzere tüm sivilce izlerinin giderilmesine yardımcı olur. İçeriğinde yer alan etkin maddeler sayesinde cildin sivilcelerden tamamen kaçırılmasını sağlar.

Sivilce oluşumu cildin yağlanması ve nem oranının düşmesi sonucu meydana gelen son derece olumsuz bir durum olarak sık sık karşımıza çıkar. söz konusu olan bu durum hem ciltte, özellikle de yüz bölgesinde kötü bir görünüme sebep olur. Hem de kişinin sağlıklı bir şekilde yaşamına devam etmesini engel olur. Bu sebepten dolayı sivilce gibi kötü bir durumdan bir an önce kurtulmak amacıyla en hızlı etki eden yöntem bu kremi kullanmak olacaktır.

Bazen soğuktan cildimizde çatlaklar meydana gelebilir. Dudak çatlakları da bunlardan biridir. Aynı zamanda ellerde de böyle sorunlar görülebilir. Soğuk hava şartlarına ya da ellerin ve dudakların yeteri kadar nem kapasitesine sahip olamaması gibi durumlara bağlı olarak meydana gelen bu çatlaklar Fito krem yardımıyla tedavi edilir.

Bir takım kremlerin açık yaralara kullanıp kullanılamayacağı gibi çok önemli bir ayrıntı söz konusudur. Fito krem açık yaralara kullanılır mı diye soracak olursanız bu kremin açık yaralara ve kesiklere iyi geldiğini ve doktorlar tarafından böyle durumlarda kullanılması gerektiğini söylemek mümkündür.

Bu krem aynı zamanda egzama ya da sedef gibi cilt hastalıklarının tedavi edilmesi için de kullanılır. Bu tip cilt problemlerine etki eden son derece etkili bir kremdir.

Fito Krem Yanığa İyi Gelir Mi?

Fito krem yanığa iyi gelir mi sorusu da bu konu hakkında en çok sorulan ve merak edilen konular arasında yer alır. Fito krem yanık tedavisinde de kullanılabilir.

Yanık gibi açık yaraların üzerine sürülerek bir tedavi yöntemi uygulanır. Aynı zamanda bu bölge gazlı bezle sarılarak izole edilir. Bu sayede yanık izinin meydana gelmesine engel olunur.

Fito krem kullanımından sonra cildin herhangi bölgesinde şişlik, kızarıklık ya da ağız ve boğazda meydana gelen şişkinlik hissi veya da yutkunmakta ya da Nefes almakta herhangi bir zorluk gibi bir durum ile karşı karşıya geldiğiniz zaman bu kremin yan etkiler göstermiş olabileceği akla gelir.

Fito Krem Fiyatı Nedir?

Fito krem 40 gr güncel fiyatı 40 TL’dir.

Tavsiye Yazı : Dolgit Krem Nedir? Dolgit Krem Ne İşe Yarar?

Yorum yapın