Düğün İçin Şık Pantolon Bluz Kombinleri

Düğünler, kültürümüzün en önemli törenlerindendir. Başta gelin ve damat olmak üzere davete katılan herkes şık ve güzel giyinmektedir. Düğün için şık pantolon bluz kombinleri sayesinde davetin en gözde ve en şık bayanı olabilirsiniz. Şık ve gözde olmak aslında o kadar da zor değildir. Genellikle bayanların gardıroplarında mutlaka abiye bir pantolon ve bluz vardır. 

 

Pantolon ve bluzun güzel durmasındaki esas nokta kişinin kendi vücudunu tanıması ve doğru tercihler yapmasıdır. Siyah şifon, dantelli beyaz veya altın payetli askılı bir bluzunuz ve altında dökümlü bir kumaştan pantolon. Birçok daveti ve düğünü bu parçalarla geçirebilirsiniz. Her düğün abiye elbise giymek için uygun değildir. Ayrıca abiye elbise giyme havanızda değilseniz düğün için şık pantolon bluz kombinleri, kurtarıcı mahiyetinde olup rahatlık sağlayacaktır. Düğünlerde şıklığı rahat bir şekilde yaşayabilmek için pantolon ve bluz kombin ideal bir ikilidir.

 

Abiye Bluz Kombinlerinde Renk Uyumuna Dikkat 

Bluzu veya pantolonu güzel gösteren sadece modeli değildir. Modelinin yanında renk ve tarz uyumunun yakalanması da çok önemlidir. Abiye pantolon denilince akla hemen siyah veya beyaz gibi ağır renkler gelmektedir. Kiloyla başı dertte olanlar siyahı tercih ederken, kuğu gibi salınmak isteyenler beyazı tercih etmektedir. Siyah veya beyaz, renk uyumu yakalanması kolay renklerdir. Sezonun trenleri dikkate alınarak siyah üzerine payetli altın işlemeli bir bluz düşünülebilir. Beyaz pantolonun üzerine siyah veya sezonun moda olan renginden bluz tercih edilebilir. Özellikte patlatan canlı renk daha doğru olacaktır. Düğün için şık pantolon bluz kombinleri çok fazla seçenek sunduğundan dolayı daha avantajlıdır.  

Abiye Bluz ve Pantolon Kombinleri 

Romantik bir şıklık yakalamak için bol paçalı uçuşan bir pantolonun üzerine etkileyici renkte şifon bir bluz giyilebilir. Tabi bu ikiliyi daha zarif göstermek için altına yüksek topuklu şık ayakkabılar giyilmelidir. Abiye pantolon ve bluz kombinlerinde şıklığı göz alıcı hale getiren aksesuarlardır. Takılan bir kemer, elde tutulan bir çanta, kolye, fular veya kıyafet üzerindeki taşlar kombinin daha dikkat çekici olmasını sağlar.  

Dolabınızda tek omuzlu veya asimetrik bluzunuz varsa altına bilekte biten dar paça pantolon giyebilirsiniz. Bu ikili olduğundan daha uzun görünmek isteyen hanımlara tavsiye edilir. Bluz ve pantolon kombinlerindeki en önemli ipucu; bluz taşlı veya simli olduğun kadar pantolonun modern kesim ve sade olmasıdır. Modern kesimli tafta kumaştan üretilen veya deri görünümlü dar pantolonlar, düğün için şık pantolon bluz kombinleri için çok güzel seçeneklerdir.  

Renkli ve Hareketli Kombinler 

Daha özentili ve asil görünmek için genellikle düğün kıyafetleri tek renk seçilir. Tek renk bütüncül bir görüntü sergilemeye yardımcıdır. Tamamen siyah, beyaz veya lacivert düğünlerde alışık olduğumuz renklerdir. Oysaki hareketli ve canlı renkleri de kullanmak mümkündür. Örneğin alıcı kırmızı renk abiye pantolonlar krem rengi abiye bluzu kombin yaparak dikkat çekebilir hatta düğünün en farklı tarzını yakalayabilirsiniz 

Hayatın koşturması içinde bazen işten direk olarak düğün merasimine geçmek gerekebilir. Kıyafet değiştirmeye vakit kalmayacağından sabah giyeceğiniz taşlı bluzun altında şık bir pantolon ve stiletto ayakkabılarla gecenizi kurtarabilirsiniz. Düğün için şık pantolon bluz kombinleri için ışıltıları takıları sakın unutmayın.  

Renkli Desenli Abiye Bluz Modelleri
Renkli Desenli Abiye Bluz Modelleri

Asil Siyah ve Beyaz Uyumu 

Siyah ve beyazın yerini hiçbir renk uyumu yakalayamaz. Genellikle siyah pantolon üzerine beyaz bluz tercih edilirken bazen de beyaz pantolon üzerine siyah bluz giyenler olabilir. Önemli olan siyah ve beyazın bir şekilde kullanılmasıdır. Şifon veya ipekli bluzun taşlı veya payetli olması ışıltınızı artıracaktır. Kollar, dantelli, volanlı veya yarasa kol olabilir. Dar ve bilekte bitecek pantolonlar daha sert kumaştan olmalıdır. Böylece kumaşın sert duruşu daha derli toplu ve uzun görünmeye neden olacaktır. 

Geniş pantolonların ise dökümlü kumaşlardan üretilmiş olması daha zayıf görünmeyi sağlayacaktır. Düğün için şık pantolon bluz kombinleri tercihi yapılırken vücut tipi dikkate alınmalıdır. Siyah genellikle kiloyu örtücü bir renktir. Vücudun alt kısmında fazlalık varsa pantolon siyah olmalıdır. Şayet fazlalıklar üstteyse bluz siyah olmalıdır. Bluzun veya pantolonun modeli kiloları örtecek şekilde olmalıdır. 

Siyah ve beyaz abiye bluz kombinleri
Siyah ve beyaz abiye bluz kombinleri

Kilo problemi olan hanımlar düz siyah kullanmak istemezlerse küçük desenleri tercih etmelidir. Desenler büyük olduğunda kişiyi olduğundan daha kilolu gösterecektir. Siyah beyaz çizgili bluzların veya pantolonlarda enine çizgiler kilolu, yukarıdan aşağı olan çizgiler ise zayıf gösterecektir.  

Zarif ve Estetik Abiye Bluzlar 

İnsan vücudunun üst kısmı direk göze denk geldiğinden dolayı daha çok dikkat çeker. Düğün için şık pantolon bluz kombileri yapılırken özellikle bluzlara çok özen gösterilmelidir. Düğün ve abiye bluz denilince hemen akıllara çok yüksek fiyatlar gelir. Oysaki çok uygun fiyatlarla çok şık ve zarif bluzlar bulmak mümkündür. Omzu açık, askılı, tek omuz, payetli, dantelli, gipürlü, taşlı, yarasa kol ve daha birçok abiye bluz modelleri bulunmaktadır.

Siyah mini etek kobalt mavisi abiye bluz kombin
Siyah mini etek kobalt mavisi abiye bluz kombin

Her zevke ve her bütçeye hitap eden abiye bluzların üretiminde kaliteli ve akan kumaşlar kullanılır. İpek ve şifon en fazla tercih edilen kumaşlar arasındadır. Tafta ise sert bir kumaş olmasına rağmen çok zengin ve şık durduğundan dolayı bluzlarda kullanılır. V yaka, sırt veya göğüs dekoltesi olan bluzlar da çok şıktır. Bu bluzların şıklığını artırmak için güzel ve nadide bir kolye kullanılmalıdır. Takılarla düğün için şık pantolon bluz kombinleri zenginleştirilir.  

Zorlamadan Ama Çok Şık Kombinler 

Özel zamanlar için tercih edilen abiye elbiseler çok yüksek fiyatlara sahiptir Yüksek fiyatlar verip sadece bir gece giyip kenara koymak çok akıllıca bir davranış olarak görünmemektedir. Ayrıca maliyeti düşününce de bütçeyi zorlayan bir durumdur. Kombinler sadece bir elbise ile bitmeyecektir. Ayakkabısı, çantası, takısı, kemeri, tokası derken kalemler artmaktadır.  

Dantel kol ucuz abiye bluz modelleri
Dantel kol ucuz abiye bluz modelleri

Şık olmak bu kadar zor ve masraflı olmamalıdır. Pantolon ve bluz ikilisinden oluşturulan kombinler çok daha ekonomiktir. Kombinin her iki parçası farklı zamanlarda ve farklı yerlerde değerlendirileceğinden çok makuldür. Düğün için şık pantolon bluz kombinleri için dolabınızda mutlaka modası asla geçmeyecek bir abiye etek ve bluz bulundurun. Modası geçmeyen iki parça ile çabasız şık olarak nitelendirilen zarifliği yakalayabilirsiniz.  

Ofisteki şıklığınız küçük bir iki dokunuşla düğün gecesi şıklığına dönüşebilir. Palazzo model siyah bir pantolon, üzerine sezonun dikkat çeken renginden blazer bir ceketle ofisteki çalışmalarınızı bitirince sihirli bir değnekle anında geceye hazır olabilirsiniz. Ayakkabınızı ışıltılı bir çiftle değiştirin, şık çantanızın içinden çıkardığınız parıltılı kolyenizi taktığınızda düğüne hazırsınız.  

Moda Sayfası Şıklığı 

Birçok hanım moda sayfalarında gördüklerini giyerek aynı ışıltıyı yakalayacağını düşünmektedir. Aslında ışıltı kişinin kendini tanıması ve tarzını oluşturmasıyla alakalıdır. Kilolu ve zayıf bütün bayanlara düğün için şık pantolon bluz kombinleri konusunda alt ve üstte hacimli kesimleri tavsiye etmekteyiz. Son zamanların trendi olan hacimli kesimler sayesinde kendinizi moda sayfasında hissedebilirsiniz.  

Altta veya üstte hacimli kesim tercih edildiğinde takıların ve diğer aksesuarlarında nötr olmasına dikkat edilmelidir. Nötr aksesuarlar ile daha farklı bir stil oluşturulur. Klasiklerin dışında düğün için şık pantolon bluz kombinleri için son sezonun trendi Camisole bluzlardır. Bilekte biten dar bir pantolon ve sitiletto ayakkabılarla göz alıcı olmaktadır.  Camisole bluzlar daha çok pantolonlarla kombinlenir fakat eteklerle de kombinlemek mümkündür. Camisole bluz kombininizle gecenin yıldızı olabilirsiniz. 

RESİM GALERİSİ

Yorum yapın