Denizbank EFT Saatleri 2022 Yılında Ne Oldu?

Denizbank EFT Saatleri 2022 yılında yeniden düzenlemeye gitmiştir. Bu içeriğimizde Deniz eft saatleri ve Denizbank EFT ücretleri güncel hali yer alır.

 

Denizbank EFT saatleri 2022 yılı içerisinde yeniden güncellenmiştir. Ülkemizde yabancı sermayeli özel bankalar arasında hizmet veren Denizbank’ın pek çok il ve ilçede şubeleri bulunmaktadır. Kampanyaları ve avantajları ile müşteriler tarafından oldukça sık kullanılan bankalardan birisi olan Denizbank, pandeminin etkileri azaldığı için çalışma saatlerinde değişiklik yapmışlardır.  Elektronik fon transferi olarak bilinen EFT, Türkiye çapında kullanılmaktadır.

1992 tarihinden bu yana kullanılan EFT sistemi, vatandaş için büyük bir kolaylık halini almıştır. Para göndereceğimi zaman sıklıkla duyduğumuz sorulardan birisi olan EFT mi? Havale mi? Sorusunda ki bu işlemler para transferi ile alakalıdır. Elektronik fon transferi olarak bilinen EFT, bankalar arası para transferi ne ifade etmektedir. EFT yalnızca yurt içinde yapılabilen bir işlemdir.

EFT aracılığıyla başka bir bankanın hesabına para gönderebilir ya da farklı bankanın kredi kartını ya da faturasını ödeyebilirsiniz. Denizbank’ın da müşterilerine sunmuş olduğu EFT işlemlerinde müşteriler Denizbank EFT saatlerinin güncelliğini merak etmektedir. Denizbank EFT saatleri 2022 yeni yılda müşterilerinin talepleri doğrultusunda değiştirmişlerdir.

Yazımzda kapsamlı bir şekilde Denizbank EFT saatleri hakkında bilgi vereceğiz. Dilerseniz bu içeriğimizin detaylarına geçiş yapmadan önce Garanti Bankası Çalışma Saatleri isimli konumuza göz atarak, Garanti BBVA güncel banka saatleri hakkında da detaylı bilgileri edinebilirsiniz.

Denizbank EFT Saatleri

Denizbank EFT saatleri 08:30 ile 17:00 arasında yapılan işlemlerdir. Denizbank EFT saatleri 2022 yılında, para transferi işlemleri kullanımının yaygınlaşması sebebiyle güncelleme kararı almışlardır. 2019 yılının sonlarında ortaya çıkan pandemi nedeniyle bankalar bazı tedbirler almış ben şubelerdeki yoğunluğu azaltmayı hedeflemişlerdir.

Sıra ile girdiğiniz dönemler içerisinde yapılan işlem hacmi düştü için bankalar teknolojik gelişmelere daha fazla özen göstermiş EFT ve havale saatleri gibi yapılan para transfer işlemlerinin saatlerini genişletmişlerdir. Gündelik hayatımızın normale dönmesi ile birlikte Denizbank EFT saatlerini yeniden 08:30 ile 17:00 ayarlanmıştır. Denizbank aynı zamanda müşterilerine sunmuş olduğu FAST hizmeti ile de 7/24 para gönderme imkanı sunmaktadır.

Minimum 1 TL maksimum 100 bin TL arasında olan EFT işlemleri 5-10 dakika gibi kısa bir süre içerisinde alıcı tarafı iletilmektedir. EFT işlemini yapabilmeniz için yukarıda belirtmiş olduğumuz saatler içerisinde ve belli limitler dahilinde işlem yapmanız gerekmektedir. Eğer mesai saatleri haricinde EFT işlemi gerçekleştirirsiniz kişinin hesabına para aktarılmaktadır.

Denizbank EFT Saatleri Kaça Kadar

Ülkemizde yabancı sermayeli özel bankalardan birisi olan Denizbank pek çok il ve ilçede açmış olduğu şubeler ile geniş müşteri ağına sahiptir. Kredi kartlarına ve banka kartlarında yapmış olduğu avantajlı paketler ile vatandaşı kendine çeken Denizbank para transferi işlemlerinde de pek çok kolaylık sağlamaktadır. Özellikle pandemi döneminin girmesi ile birlikte internete olan ilgi artış gösterdi.

Yaşanılan bu durumdan sonra ise bankalar mobil bankacılık uygulamalarına genişleterek bütün işlemleri uygulamalar aracılığı ile halletmeye başladılar. Özellikle para transfer işlemlerinde sıklıkla kullandığımız mobil bankacılık uygulamalarında Denizbank bir hayli avantajlıdır.

Vatandaşlar sıklıkla başka bir bankaya para transferi yapacakları zaman EFT işlemi kullanmaktadırlar. Elektronik para transferi dediğimiz bu olay için çalışma saatleri pandemiden sonra yeniden düzenlenmiştir. Denizbank EFT saatleri 2022 yılı için yeniden düzenlenmiştir. Yapılan bu düzenlemeler sonrasında ise 08:00 ile 17:00 arasında Denizbank müşterileri para transfer işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler

Denizbank EFT nasıl yapılır?

Denizbank müşterisi olan kişilerin EFT yaparken nasıl bir işlem gerçekleştirdiklerinden bahsedelim. Para gönderirken kullanmış olduğumuz elektronik fon transferi olarak bilinen EFT, özellikle mobil bankacılık kullananların sıklıkla kullandığı bir transfer yöntemidir. Mobil bankacılık uygulamasına girdikten sonra para transferi seçeneğini seçerek EFT işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Denizbank EFT Ücretleri 2022
Denizbank EFT Ücretleri 2022 Yılında Ne Kadar Oldu?

EFT işlemi yapılacak kişinin IBAN, isim ve soy isim bilgileri girildikten sonra ne kadar para transfer edileceği bilgisini de girişinin yapılması gerekir. Bilgiler kontrol edildikten sonra EFT işlemini onay verilir. Denizbank müşterilerine internet bankacılığı aracılığıyla EFT işlemi yapmak istediklerinde günlük 100.000 TL’ye kadar limit vermektedir. Eğer 100.000 TL’nin üzerinde bir EFT yapmanız gerektiği durumlarda ise size en yakın olan Denizbank şubesine giderek yetkililere görüşmeniz yeterlidir.

Denizbank EFT işlemleriyle beraber yine ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz bir konu başlığımız daha olacak. Halkbank Hesap No Öğrenme bağlantısını kullanarak, devlet bankalarından bir tanesi olan Halkbank üzerinden hesap no öğrenme yöntemleri hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Denizbank EFT ücreti ne kadar?

Denizbank EFT saatleri haricinde merak edilen Bir diğer konu ise Denizbank’ın EFT işlemlerinde ne kadar para kestiğidir. Bilindiği üzere Denizbank EFT saatleri hafta içi ya da hafta sonu olmasına göre değişiklik göstermektedir. Denizbank sunmuş olduğu bu EFT işlemlerinden belli tutarlarda kesintiler yapmaktadır. İnternet üzerinden gerçekleştirmiş olduğunuz EFT işlemlerinde ödemeniz gereken 6 TL olurken eğer 50.000 TL üzeri bir işlem gerçekleştiriyorsanız 7,50 TL kesinti yapılmaktadır.

ATM üzerinden gerçekleştireceğiniz EFT işlemlerinde Denizbank 15 TL işlem ücreti talep etmektedir. Mobil bankacılık uygulamaları ile yapmış olduğunuz EFT işlemleri için ise 4,5 TL ödeme alınmaktadır. Denizbank EFT Ücreti 2022 yılı kapsamında mobil işlemlerde de değişiklik göstermektedir. Eğer telefon bankacılığı ile EFT işleminizi gerçekleştirmek istiyorsanız 50 TL ile 70 TL arasında ücret kesintisi yaşayabilirsiniz. Şubeye giderek EFT işlemi yaptıranların EFT kesinti ücretleri 100’e 0,5 ile doğru orantılı olarak hesaplandığında lan 90 TL ile 720 TL arasında bir tutar çıkmaktadır.

Denizbank Hafta Sonu EFT Yapılabiliyor mu?

Türkiye’nin köklü bankalarından birisi olan Denizbank yabancı sermaye ile işletilmiş olsa da pek çok il ve ilçede faaliyet göstermektedir. Elektronik para transferinin kısaltması olan EFT vatandaşın sıklıkla kullandığı bir para transfer yöntemidir. EFT işlemleri hafta içi bankanın düzenlemiş olduğu saatlere göre yapılabilirken hafta sonu ve resmi tatillerde yapılmaz.

Denizbank EFT saatleri yeni yıl sonrasında 08;30 ile 17;00 şeklinde düzenlenmiştir. Ancak para transfer işlemini 7/24 gerçekleştirmek isteyen vatandaşın hafta sonu EFT işlemini gerçekleştirememe si ve bunu talep hale getirmelerinden sonra Merkez Bankası yeni bir düzenleme yapmıştır.  2021 yılı itibariyle düzenlemeye soktuğu merkez Bankası’nın FAST işlemi 7/24 para transferi yapmanıza yaramaktadır. 7/24 bankalar arası EFT yapabilmenize yarayan bu yeni hizmet gün içerisinde yalnızca 1000 TL’ye kadar limit verilmektedir.


Yorum yapın