Clindoxyl Jel Krem Ne İşe Yarar? 

Glaxo Smith Kline isimli firma tarafından üretilen Clindoxyl, şeffaf ve jel halinde bir kremdir. Clindoxyl Jel Krem Ne İşe Yarar? Diye bakıldığında bayanların canlarını çok sıkan sivilceleri ve sivilcelerin oluşturduğu sorunları önlemektir. Clindoxyl, öncelikle beyaz ve siyah noktaların azalmasında etkilidir. Beyaz veya siyah noktalar, sivilceler çıktıktan sonra ciltte bazı tahribatlar meydana getirir. Oluşumunu engellemek sonrasında meydana gelecek olan tahribatı engeller.  

 

Ciltte meydana gelen lekeleri, renk tonu farklılıklarını ortadan kaldırmada etkili olan bu ürünün içerisinde etken olarak kullanılan maddeler vardır. Bu maddeler çıkan sivilceleri yok ederken aynı zamanda sivilcelerin izlerini de yok etmektedir. Eczanelerde 25 ve 50 gramlık tüpler halinde satılmaktadır. Jel kremi özellikle yağlı ve sivilceli ciltlerin kullanması gerekmektedir. Clindoxyl Jel Krem Ne İşe Yarar? Olduğu hakkında doktordan bilgi ve tavsiye aldıktan sonra kullanılması daha doğrudur.  

Clindoxyl Jel Yüzde Ne Kadar Kalmalı? 

Clindoxyl jel yüze uygulandıktan sonra en az 2 saat kalmalıdır. 2 veya 3 saat sonra yıkanmalıdır. Jeli sürerken ellere bulaşacaktır. Bulaşıklı ellerin yıkanması ve jelden arındırılması çok daha sağlıklı olacaktır.  

Clindoxyl Jel Krem Nasıl Kullanılır
Clindoxyl Jel Krem Nasıl Kullanılır

Clindoxyl Jel Kremin Etkileri 

Birçok kişi tarafından kullanılan ve olumlu etkileri gözle görülen Clindoxyl Jel Kremin etkilerini kısaca şöyle sıralayabiliriz; 

 • Yağlı ciltlerin kullanması durumunda ciltteki yağ oranı dengelenir. 
 • Sorunlu ciltlerde oluşan beyaz ve siyah noktaların oluşumu engellenir, oluşan noktalar ise azaltılır. 
 • Bakteriler aknelerin oluşmasına neden olur. Akneleri oluşturan bakterileri azaltır ve yok eder. Clindoxyl Jel Krem Ne İşe Yarar? olduğu konusunda en etkili olduğu hususlardan biridir.  
 • Sivilcelerin görünümünü azaltır. 
 • Sivilce, akne ve siyah noktalardan kalan lekelerin giderilmesinde etkilidir.  
 • Ciltteki renk tonu eşitsizliğini düzenler, ton farklılığını azaltır.  

Clindoxyl Jel Sivilce Kremi Nasıl Kullanılmalı? 

Sivilce ve akne problemi yaşayanlar sorundan kurtulmak için çeşitli ürünler kullanır. En doğru ürünün kullanılması için doktor tavsiyesinin alınması şarttır. İçeriği, etken maddesi ve tedavi etkisi bilinmeden kullanılan ürünler cilde zarar bile verebilir. Clindoxyl Jel etkili ve sonuçlarını hızlı veren bir kremdir. Kremi kullanmaya başlamadan önce mutlaka prospektüsü okunmalıdır.  

Prospektüsü içinde ilaca dair bütün detaya yer verilmektedir. Kimlerin kullanabileceği, kimlerin kullanamayacağı, yan etkileriClindoxyl Jel Krem Ne İşe Yarar? Olduğu öğrenilir. Bütün krem ve jellerde olduğu gibi yüze sürmeden önce vücudunuzun görünmeyen bir yerinde küçücük bir bölgede kremi denemek gerekir. Alerjik bir etki verirse kullanılmamalıdır. Yan etkileri arasında sıralanan olumsuzluklar yaşanmazsa krem sorunlu ve tedavi edilecek bölgeye uygulanır.  

Clindoxyl Jel Krem Nasıl Uygulanır
Clindoxyl Jel Krem Nasıl Uygulanır
 • Kremin etkisini artırmak için öncelikle cildin temizlenmesi ve gözeneklerinin açılması gerekir. Gözenekler kirlerden temizlenince kremin etkisi artırılır.  
 • Jel kremden parmak ucuna bir miktar alınarak sorunlu bölgeye sürülür. Krem hafifi masaj yapılarak bölgeye yedirilir.  
 • Sürülen bölgede krem ne kadar kalması gerektiğine dair net bir ifade yoktur. Fakat 2 veya 3 saat kadar bekleyip kremin cilt tarafından emilmesine müsaade edilmelidir.  
 • Bazı kullanıcılar kremin cilt tarafından emilmediğine dair şikayetlerde bulunurlar. Aslında sorun ne kremde ne de cilttedir. Sürülen kremin fazla olmasındadır. Daha az krem sürüldüğünde sorun kalmayacaktır. 
 • Doktor farklı şekilde tavsiyede bulunmadı ise krem günde 1 kez kullanılmalı. Kullanma talimatına göre hareket edildiğinde Clindoxyl Jel Krem Ne İşe Yarar? Sorusunun cevabı daha kısa süre içinde gözle görülecektir.  
Clindoxyl jel Sivilce Kremi
Clindoxyl jel Sivilce Kremi

Clindoxyl Jel Sivilce Kremi ile İlgili Uyarı 

Clindoxyl Jel kullanan kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli husus; sadece gece sürülmesidir. Şayet gündüz sürülür ve güneş ışığına çıkılırsa değil sivilce problemini yok etmek daha büyük cilt problemlerinin oluşmasına neden olur. Bundan dolayı doktorların uyarısı kremi kullandıktan sonra güneş ışığına maruz kalmama yönündedir. Gündüz sürüldüğünde bir şekilde güneş ışığı alınma ihtimali olduğundan gece kullanılmalıdır.  

İkinci uyarı ise uzman doktorun tavsiyesi doğrultusunda hareket edilmesidir. Her ciltte meydana gelen sivilcelerin nedeni aynı olmayabilir. Bazı sivilceler iç organlardaki rahatsızlıktan kaynaklanabilir. Önce o rahatsızlığın giderilmesi gerekir. Bundan dolayı Clindoxyl Jel Krem Ne İşe Yarar? Konusunda yazılan yazıların içeriğindeki başarılı sonuçları okuyarak krem kullanılmamalıdır. Doktor muayenesinden sonra kullanılması daha sağlıklı sonuçlar elde edilmesini sağlayacaktır. 

Clindoxyl Jel Krem
Clindoxyl Jel Krem

Clindoxyl Jel Kremin Yan Etkileri 

Her kremde olduğu gibi Clindoxyl Jelin de bazı yan etkileri bulunmaktadır. Ciddi yan etkileri yoktur. Yan etkiler ciltte fazla tahribat yaparsa kullanıma ara verilmelidir. Yan etkiler görüldüğünde doktora başvurulmalıdır. Yan etkileri arasında şunlar bulunur; 

 • Sürülen yerdeki ciltte döküntü ve pullanma 
 • Uygulamanın olduğu yerlerde karıncalanma ve kaşıntı 
 • Yanma hissi 
 • Kızarıklık, kaşıntı, kuruluk, soyulma ve pullanma
Clindoxyl jel Yüzde Kullanımı
Clindoxyl jel Yüzde Kullanımı

Clindoxyl Jel Kullanımı Hakkında Sorulan Sorular ve Cevapları 

Siyah nokta, akne, sivilce tedavisinde kullanılan Clindoxyl Jel Krem Ne İşe Yarar, sivilce lekelerini giderir mi gibi çok soru sorulmaktadır. Yoğun olarak sorulan soruları kısaca cevaplandıralım; 

 • Clindoxyl Jel krem sivilceden kaynaklanan lekeleri giderir mi? Genel anlamda krem sivilceye neden olan iltihabı kurutmaya ve oluşumunu engellemeye yöneliktir. Direkt olarak lekeleri giderme adına üretilmemiştir. Fakat kullanan bazı kişilerin lekeleri giderdiğine dair ifadeleri bulunmaktadır. 
 • Clindoxyl Jeli sürünce yanma hissi olması doğal mı? Krem sürüldüğü yerde hafiften bir yanma hissi oluşturur. Yanma hissi çok yüksek olmadığı müddetçe problem değildir. Ayrıca her cildin farklı dozda tepkisi olabilir. Bazı ciltlerde yanma hissi biraz daha fazla hissedilebilir.  
 • Clindoxyl Jel Kaşıntı yapar mı? Kremler cilde sürüldükten sonra cilt onu emer. Emilen kremdeki etken madde içerideki problemli bölgeye etki etmeye başlar. Clindoxyl Jel Krem Ne İşe Yarar diye sorulup alınan cevapların oluşabilmesi için kremin etki etmesi gerekir. Etki yaparken hafiften bir karıncalanma, yanma ve kaşıntı olur. Bu oluşan durumlar bölgede tedavi adına hareketlilik olduğunu gösterir. Bir süre sonra bunlar yok olacaktır. Gerekirse her akşam kullanmak yerine iki günde bir kullanılarak cildin alışması sağlanabilir. Uzun süreli olarak kaşıntı ve yanma hissi devam ederse doktora gidilmelidir. 
 • Clindoxyl Jel Krem hamilelikte kullanılır mı? Krem etkili bir ilaç olduğundan ve cilt tarafından emilerek direkt olarak vücudun içine alındığından dolayı hamileler tarafından kullanılmamalıdır. Krem kullanılırken hamilelik durumuna dair belirtiler söz konusu olursa Clindoxyl Jel Krem Ne İşe Yarar olduğuna dair olumlu etkiler göz ardı edilerek hemen bırakılmalıdır.  
 • Clindoxyl Jel Kremi aile hekimleri yazar mı? Aile hekimleri, çok ciddi olmayan akne ve sivilce problemleri için ilaç yazabilmektedir. Reçete edebildikleri ilaçlar sınırlıdır. Cildiye uzmanları deri ile ilgili problemler ve iyi gelecek ilaçlar hakkında daha geniş bilgiye sahip olduklarından cildiye uzmanına gitmek daha doğru olacaktır.  
 • Clindoxyl Jel Kremin fiyatı ne kadardır? Fiyatlar yıldan yıla, dönemden döneme değiştiği için burada net bir fiyat vermek doğru olmaz. Fakat fiyatı herkesin rahatlıkla alabileceği düşük bir limittedir.  
 • Clindoxyl Jel Krem reçete olmadan verilir mi? Eczaneler ilacı reçete ile satmaktadır. Clindoxyl Jel Krem Ne İşe Yarar olduğunu öğrenenler reçete olmadan satın almak istemektedir. Fakat bu ilaçtır ve kişinin kendi kendine karar verip kullanabileceği bir ilaç değildir. Doktorun reçete etmesi durumunda alınır. Reçeteli olduğunda ödenecek fiyat daha düşük olacaktır. Doktora yazdırmaya imkanı olmayan fakat doktorun kullanılması doğrultusunda tavsiyesi olanlar paralı olarak alıp kullanabilir. Bu durumun eczacıya ifade edilmesi doğru olacaktır.  
Clindoxyl jel Siyah Nokta Kremi
Clindoxyl jel Siyah Nokta Kremi

Yorum yapın