Cinsel İlişki Sırasında Kanama

Cinsel İlişki Sırasında Kanama: Kadın sağlığı çok önemlidir ve son dönemde cinsel ilişki esnasında ortaya çıkan kanama problemi, birçok bayanın İnternet üzerinde en çok araştırdıkları konulardan birisi olarak da dikkat çekti. Son birkaç sene içerisinde meydana gelen gelişmeler ve uzmanların sürekli olarak televizyon ekranlarından ya da İnternet üzerinden bilgilendirme yaparlar. Cinsel ilişki, bayanlar için tam bir bilinmez olmuştur ve her ne olursa olsun bu bilinmezlik içerisinde kaybolmamak için araştırma yapmaları son derece önemlidir. Ortaya çıkabilecek tüm sorunlar karşısında metaneti korumak ve sakin kalabilmek gerekir. Bu nedenle İnternet üzerinde ki uzman yorumlarını en ince detayları ile birlikte inceleme altına almak da gerekir.

Cinsel İlişki Sırasında Kanama

Cinsel ilişki esnasında kanama olmasının birçok farklı nedeni olabilir ve bu nedenleri en iyi şekilde analiz etmek gerekir. Öncelikli olarak bunların nedenleri hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Kısaca incelemek gerekirse;

  • Vajina bölgesinin hijyen olmaması
  • Aşırı sert bir cinsel ilişkinin yaşanması
  • Kızlık zarında meydana gelen deformasyonlar
  • Rahim ağzından ortaya çıkabilecek sorunlar
  • Adet döneminin erken başlama ihtimali
  • Enfeksiyon sorununun ortaya çıkması

ya da bu gibi akla gelebilecek birçok farklı sorunun ortaya çıkması nedeni ile cinsel ilişki esnasında kanama görülebilir. Kanamanın şiddeti, rahatsızlığın boyutu ile alakalı olarak en net şekilde bilgi sahibi olmamıza yardımcı olabilir ve bu konu doğrudan Üroloji uzmanları ile alakalıdır.

Cinsel İlişkide Kanama

Kanama durumunun esas nedenleri yukarıdaki gibi olabilir ancak daha farklı nedenlerden dolayı olarak da sorunlar meydana gelebilir. Cerrahi olarak müdahale gerekliliği dahi olabileceği gibi kızlık zarının yapısı ile alakalı olarak da kaynaklı olabilecek bir kanama durumu ortaya çıkabilir. Bilindiği üzere bazı zarların yapıları son derece sıkıdır ve kanama, can yanması gibi durumlar hemen hemen her cinsel ilişki de kendini gösterir. Mümkün olan en kısa süre içerisinde bu durumun önüne geçmek gerekir. Üroloji uzmanlarına bu gibi durumlarda başvurmak ve fikir almak, aslında daha ilerleyen süreçlerde ortaya çıkması muhtemel sorunların önüne geçmek anlamına gelir.

Her Cinsel İlişkide Kanamam Oluyor, Ne Yapmalıyım?

Bu büyük bir sorun anlamına gelebilir. En kısa süre içerisinde Üroloji uzmanlarına başvurarak test yaptırmalısınız. Öncelikli olarak kızlık zarınızın yapısına bakılır ve bu konu ile alakalı olarak gerektiğinde cerrahi çözümler dahi üretilmesi mümkün hale gelebilir. Sürekli kanama olması demek vücut fonksiyonlarında da sorun olduğu anlamına gelebilir.

 

İlişki Sırasında Kanama Neden Olur?

Çoğu kadın ilk cinsel ilişki deneyiminden sonra vajinal kanama yaşamaktadır. Cinsel ilişki sırasında gelen kan, kadınların ilişki sırasında kanama neden olur sorusunu merak etmelerini sağlamaktadır. Her zaman olmamak şartıyla ara sıra cinsel ilişki esnasında gelen kan normal olmakla birlikte her ilişki sırasında kan gelmesi anormal bir durumdur. Eğer kadın daha önce cinsel ilişki yaşamamışsa, cinsel ilişki esnasında kanama meydana gelmektedir.

Cinsel İlişki Sırasında Oluşan Kanamanın Nedenleri

Her yaştan kadında, ilk cinsel ilişki sırasında kanama olmaktadır. Bazı enfeksiyonlar, cinsel ilişki esnasında kan gelmesini sağlamakta ve bu gibi durumlarda mutlaka doktora gidilmesi gerekmektedir. Cinsel yolla bulaşan bir hastalık, vajinal akıntılar, rahim ağzı enfeksiyonu gibi durumlar da kanamaya neden olmaktadır.

Cinsel İlişki Sırasında Kanama sürekli olarak oluyorsa, doktora başvurulmalı ve bunun nedeni öğrenilmelidir. Özellikle 50 yaşın üzerindeki kadınlar rahim ağzı kanserine yakalanmakta ve cinsel ilişkileri sırasında kanamaları olmaktadır. Erken teşhis edilip müdahale edilen rahim ağzı kanseri, kadınlar için bir tehdit olarak görülmemektedir. Cinsel ilişkiye giren her kadın, ilişki sırasında ani bir kanama yaşayabilmektedir.

Cinsel İlişki Sırasında Kanama konumuza kendi düşüncelerinizi yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz. Cinsel İlişki Sırasında Kanama isimli yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.


Modabiye olarak, cinsel sağlık konularında bilgi sahibi olmanızı öneririz. Sağlıklı bir cinsel yaşam için düzenli kontroller yapılması önemlidir. Unutmayın, herhangi bir rahatsızlıkta doktorunuza danışmanız en doğru tercihtir.


Sevgili ile yapılabilecek aktiviteler nelerdir? Daha İyi Bir İlişki İçin 10 Aktivite