2023 Düğün İçin Elbise Modelleri

2023 Düğün İçin Elbise Modelleri: Havaların ısınmasıyla birlikte düğünler artmış ve birçok insan da ne giyeceğini düşünmektedir. Özellikle yazın yapılan düğünler genellikle açık alanlar da veya kır düğünü olarak tercih edilir. Açık alanlar da olduğu zaman düğüne gelen misafirler de kıyafetler için ayrıca özen gösterirler. Daha güzel fotoğraflar çekilmek ve daha şık olmak isterler. Kıyafet konusunda genellikle kadınlar çok daha seçici davranırlar. Giyecekleri elbiselerin başkalarıyla aynı olmasını istemedikleri için alacağı kıyafetleri daha farklı ve özenli bir şekilde seçerler. 2023 düğün için elbise modelleri tercihiniz de yaşınıza uygun olan kıyafetleri tercih etmek daha güzel görünmenize neden olacaktır. Özellikle yaşınızdan daha büyük olan kadınsı abiyeler vücutta çok şık durmaz. Bu nedenle hem yaş hem de boy ve kilo bu anlam da oldukça önemlidir.  

Düğün için elbise alınacağı zaman kişinin kendi tarzına uygun bir şekilde hareket etmesi oldukça önemlidir. Mekana bağlı olarak da elbise seçimi yapmak daha sağlıklı olabilir. Açık mekanlar da düğünler için daha şık ve canlı renkler de abiyeler seçilirken kapalı olan düğün salonların da daha koyu ve kapalı kıyafet tercihi yapılır.  

2020 Düğün İçin Elbise Modelleri
2023 Düğün İçin Elbise Modelleri

Abiye elbiseler de daha çok kısa kol modeller tercih edilir. Ancak uzun kollu olan abiyeler de giyilebilir. Özellikle uzun kollu ancak derin sırt dekoltesi olan modeller kişinin üzerinde oldukça güzel durmaktadır. Daha kapalı model isterseniz de boyundan bağlamalı olan abiyeler de oldukça şık durmaktadır. Yapılan saç modeli ve makyajla birlikte elbiseyi daha fazla ön plana çıkartarak da kullanmak mümkün. Bu nedenle elbise alırken mutlaka diğer ayrıntıları da göz önün de bulundurarak elbise seçimi yapmak gerekir. Böylelikle daha uygun kıyafetleri seçmiş olursunuz.  

Abiyeler de kadınlar için sadece açık modeller bulunmamaktadır. Kapalı olan kadınlar için de tesettür abiyeler de tercih edilebilir. Tesettür abiyeler genellikle her tarafı kapalı olan abiye modelleridir. Etek kısmı oldukça uzun ve kolları da uzun kol olarak tercih edilir. Yaka kısmı da kapalıdır. Ancak başörtü kullandığınız zaman yaka kısmı da otomatik olarak kapanacaktır. Bu nedenle tesettür elbiseler de model alımına mutlaka bakmak gerekir.  

Elbise Seçimi Nasıl Olmalıdır? 

Düğünler için kadınlar genellikle abiye kıyafet giymeyi tercih ederler. Abiyelerin birçok modelleri bulunur. Straplez ve askılı tercih edebileceğiniz gibi uzun ve kısa olarak çeşitli abiye modelleri bulunmaktadır. Abiye modellerin de seçilen modelin dışında renk de çok önemlidir. Kıyafet seçimlerinizde;  

  • Tarzınızın nasıl olduğuna bakmak gerekir. Ağır kıyafetleri tercih edenler genellikle daha koyu renkler tercih ederken daha cıvıl cıvıl olmak isteyenler ise renkli elbiseler tercih ederler.  
  • Abiye seçimlerinizi ince askılı ve sırt dekolteli olarak da yapabilirsiniz.  
  • Kıyafet seçimi yapmadan önce düğünün nerede olacağını bakmak gerekir. Kapalı mekandaysa ona göre elbiseler tercih edilebilir.  
  • Kişinin boyu ve kilosu oldukça önemlidir. Herkes kendi boyuna uygun elbise seçimi yapmalıdır. Aksi bir durum da elbiseler kişilerin üzerinde çok şık durmaz.  
Desenli Uzun Kır Düğünü Elbise Modelleri
Desenli Uzun Kır Düğünü Elbise Modelleri

Kıyafet seçimlerin de her kadının dikkat etmesi gereken birçok şey bulunur. Özellikle kadınlar elbise seçerken başka insanlarla aynı elbiseyi giymek istemezler. Bu nedenle seçilen elbisenin rengi ve modeli de daha farklı olacaktır. Özellikle elbiseyi alacağınız yer eğer bilinen bir yer değilse bu alan da daha rahat edebilirsiniz.  

Saks mavisi kısa uzun elbise modelleri
Saks mavisi kısa uzun elbise modelleri

Kadınlar da elbise seçimlerin de kumaş da çok önemlidir. Daha zayıf görünmek isteyen kişiler abiye modellerin de kumaşa dikkat etmeleri gerekir. Özellikle çizgili olarak seçilen modeller kişinin daha kilolu görünmesini sağlar. Abiyeler de daha çok ince kumaş tercih edilir. Teni çok fazla yakmayan ve tene yapışmayan kumaşlar kullanılır. Ancak abiye alımlarınızda mutlaka bedene uygun olan kıyafetler alınmalıdır. Daha büyük alım yaptığınız zaman abiyeler üzerinize tam oturmaz. Daha küçük alırsanız da kıyafet üzerinizde daha kötü olabilir. Mutlaka ölçülerinizi alarak onlara uygun bir seçim yapılmalıdır.  

Abiye Elbise Nereden Alınır? 

Abiye elbise alımı yaparken genellikle birçok kadın online siteleri tercih ederler. Online siteler de hem beden konusunda herhangi bir sorun yaşamazsınız hem de daha fazla çeşitli ürünler bulabilirsiniz. Ancak sitelerden alışveriş yapmak istemezseniz de abiye elbise modelleri satan birçok yerler bulunmaktadır. Mağazalara giderek de abiye elbise alımı yapabilirsiniz.  

Abiye elbise alırken genellikle birçok mekana bakmak daha sağlıklı olabilir. Her mağaza da daha farklı ürünler bulabilirsiniz. Özellikle sadece abiyelerin satıldığı yerler bulunmaktadır. Sadece abiye dükkanlarının olduğu yerler de genellikle birbirinden çeşitli çok farklı ürünler bulunabilir. Böyle durumlar da sadece İnternet mağazalarına da bakmayıp normal mağazalardan alım yapmak daha iyi olabilir.  

Önü kısa arkası uzun elbise modelleri
Önü kısa arkası uzun elbise modelleri

Abiye elbiseler genellikle bir kez giyilen ürünlerdir. Bazı kadınlar çok önem vermeden alırken bazıları ise istediği gibi bir model bulmak ister. Abiyeler de çok fazla çeşit bulunur. Özellikle sırt dekoltesi olan ve bel kısmı açık olan modeller de yaz düğünlerin de çok sık tercih edilir. Bu nedenle her bir mağazaya bakarak karar vermek gerekir.  

İndirim dönemlerinde de abiye almak tercih edilebilir. Abiye modelleri çok uyguna olan kıyafetler değildir. 2023 düğün için elbise modelleri tercihleriniz de mutlaka mağazaların ve online sitelerin yapmış olduğu kampanyalara da bakmak da fayda var.  

Düğün gothic elbise modelleri
Düğün gothic elbise modelleri

Düğünler de Hangi Renkler Tercih Edilmelidir? 

Kır düğünü gibi yerler de yapılan düğünler genellikle daha fazla göze çarpmaktadır. Kır düğünün de her şey açık olarak yapıldığı için gelen misafirler de konsepte uymak isterler. Özellikle havaların güzel olduğu o dönemler de daha açık renkler de tercih edilebilir. Özellikle pudra rengi, beyaz renk ve krem rengi gibi renkler kendini daha fazla gösterir. Bu gibi yumuşak renkler kişiler de çok daha güzel durmaktadır. Ancak bu tarz elbise modelleri tercih ettiğiniz zaman buna göre de saç rengi belirlemek gerekir. Özellikle dağınık topuz ve açık saç modelleri de kır düğününe uygun olan modeller arasında yer almaktadır.  

2020 Kır düğünü elbise modelleri
2023 Kır düğünü elbise modelleri

Açık hava da yapılan düğünler için çok fazla elbise tercihiniz varken kapalı olan düğün salonların da ise bu durum daha kısıtlı olabilir. Düğün salonların da ve kapalı havalarda yapılan düğünler de daha çok uzun ve kalıp abiyeler tercih edilir. Ancak yazın olan düğünler de ise daha salaş elbiseler giymek uygun olacaktır. Bu nedenle abiye kıyafeti tercihleriniz de mutlaka düğün mekanına bakarak karar verilmelidir.  

Kadınlar sa elbise seçimlerin de bazı kadınlar da daha renkli modelleri tercih edebiliyor. Özellikle son dönemler de abiyeler üzerine çiçek desenleri uygulanmaktadır. Açık alan da yapılan düğünler de bu tarz çiçekli modeller de tercih edilebilir.  

Kır düğünü elbise modelleri
Kır düğünü elbise modelleri

Düğün elbiselerin de her zaman uzun modeller tercih etmek zorunda değilsiniz. Daha kısa abiye modelleri de tercih etmek daha şık görünmenizi sağlar. Kısa modeller de daha fazla çeşit bulabilirsiniz. Ancak uzun modeller de genellikle kalıplar ve modeller aynıdır.  

RESİM GALERİSİ

TESETTÜR RESİM GALERİSİ

Yorum yapın